string(26) "2024-04-19 18:10:39.000000"
  string(9) "Asia/Omsk"

Қос дипломның бірлескен білім беру бағдарламалары

А. Байтұрсынұлы атындағы ҚӨУ Қазақстанның табысты жоғары оқу орындарымен бірігуге және күшті қос диплом бағдарламасын дамытуға ұмтылады.

Бұл бағдарламалар студенттерге екі бөлек диплом алуға мүмкіндік береді: біреуі біздің университет және бір серіктес университет.

Қос диплом бағдарламаларының принципі-студенттер өз университеттерінде кейбір курстарды бітіреді, ал қалғандары серіктес ЖОО-да, екеуінің де несиелерін мойындайды. Сабақтар, әдетте, орыс, қазақ және / немесе ағылшын тілдерінде жүргізіледі. Студенттер сол уақытта оқыған ЖОО-да оқу ақысын төлейді.

Қос диплом бағдарламасын аяқтау жоғары оқу орнын бітіргеннен кейін студенттердің жұмысқа орналасу мүмкіндіктерін арттырады, оларға Қазақстанда да, шетелде де жақсы жұмыс мүмкіндіктерін ұсынады.

Серіктес ұйымдарда оқыту бағдарламаларының келісілген және танылатын негізгі пәндерін (модульдерін), бірақ әр білім беру ұйымы ұсынатын әр түрлі мамандандыруларды көздейтін бағдарламалар (бағдарлама аяқталғаннан кейін бітірушіге А. Байтұрсынұлы атындағы ҚӨУ дипломы және серіктес ұйымда оқығаны туралы құжат (сертификат) беріледі);

• бірыңғай келісілген білім беру бағдарламасы аясында бір-бірін өзара толықтыратын әр түрлі серіктес ұйымдардың пәндерін (модульдерін) оқытуды қарастыратын бағдарламалар (білім беру бағдарламасы бірнеше бөлікке бөлінген, олардың әрқайсысы бір серіктеспен жүзеге асырылады), бағдарлама аяқталғаннан кейін бітірушіге А. Байтұрсынұлы атындағы ҚӨУдипломы және оқуы туралы құжат (куәлік немесе сертификат) беріледі) өзге, соның ішінде шетелдік серіктес ұйымдар;
  • білім алушылардың әр түрлі серіктес ұйымдардың арнайы пәндерін (модульдерін) зерделеуін қарастыратын және оқу жоспарларын келісуді көздемейтін бағдарламалар бағдарлама аяқталғаннан кейін бітірушіге А.Байтұрсынұлы атындағы ҚӨУдипломы және серіктес ұйымның оқуы туралы құжаты (сертификат немесе транскрипт) беріледі.

Мұндай модельдер білім беру бағдарламасының ауыспалы бөлігі есебінен және студенттің таңдауы бойынша іске асырылатын Модульдер санын кеңейту есебінен жеке білім беру траекторияларын қалыптастырудың неғұрлым кең өрісін қамтамасыз етеді.

А. Байтұрсынұлы атындағы Қостанай мемлекеттік университетінің Санкт-Петербург мемлекеттік ақпараттық технологиялар, механика және оптика университетімен және Ургенч мемлекеттік университетімен, Өзбекстанмен қос дипломды білім беруді жүзеге асыру тәжірибесі.

Ережені жүктеу 409-2020 жж. Қос дипломды білім беру бағдарламаларын және бірлескен білім беру бағдарламаларын әзірлеу және іске асыру тәртібі