string(26) "2024-07-18 12:29:25.000000"

2022-2023 ОҚУ ЖЫЛЫ ҮШІН УНИВЕРСИТЕТ ЖҰМЫСЫНЫҢ ҚОРЫТЫНДЫСЫ ШЫҒАРЫЛДЫ

Ғылыми кеңестің кеңейтілген отырысы жағымды жаңалықтардан басталды.

Ректор Сейтбек Қуанышбаев жоғары оқу орындарының студенттері арасында 2023 жылғы республикалық ғылыми-зерттеу жұмыстары байқауында жүлделі орындарға ие болған Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Қостанай өңірлік университетінің студенттерін марапаттады. Олардың қатарында 2 дәрежелі дипломмен марапатталған «Орыс тілі мен әдебиеті» білім беру бағдарламасының студенті Мадина Қалиева (ғылыми жетекшісі филология ғылымдарының кандидаты, қауымдастырылған Кенжегүл Сегізбаева) бар. 3 дәрежелі дипломдармен «Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы» БББ студенттері Александр Марченко (ғылыми жетекшісі ауыл шаруашылығы ғылымдарының кандидаты, кафедра меңгерушісі Инна Брель-Киселева); Қарақұз Мақатова – «Журналистика» БББ студенті (ғылыми жетекшісі гуманитарлық ғылымдар магистрі, аға оқытушы Айсұлу Мұханбетжанова); Сабина Джулдыбаева (ғылыми жетекшісі педагогика ғылымдарының магистрі, кафедра меңгерушісі Гаухар Баубекова) – «География мұғалімдерін даярлау» БББ студенті; «Тарих» БББ студенттері Анель Пимичева (ғылыми жетекшісі гуманитарлық ғылымдар магистрі, аға оқытушы Гүлмира Нұрышева) және Гүлдерай Сағынғали (ғылыми жетекшісі гуманитарлық ғылымдар магистрі, аға оқытушы Руслан Жүсіпов).

Сондай-ақ, «Ветеринария» мамандығы бойынша қауымдастырылған профессор куәлігі Гүлжан Бөжебаеваға, ал «Аграрлық техника және технология» білім беру бағдарламасы бойынша Антон Куваевқа философия докторы (PhD) дәрежесі берілді.

Әрі қарай ректор университет ұжымының есепті кезеңдегі жұмысын қорытындылады және 2023-2024 оқу жылына арналған міндеттерді белгіледі. Сөз сөйлеуші өткен жылмен салыстырғанда талапкерлерді қабылдау 16% - ға артқанын, грантта оқитын студенттер саны да артқанын атап өтті. Бұл ретте, 2023 жылғы Қостанай облысы түлектерінің жартысы А. Байтұрсынұлы атындағы ҚӨУ студенттері болды. 1562 мектеп түлегі және колледж базасында 696 адам. «Атамекен» ҰКП - ның жыл сайынғы рейтингінде де оң үрдіс байқалды: 6 БББ 1 орынға ие болды, ал 23 БББ-өткен жылмен салыстырғанда өз позицияларын жақсартты.

Педагогтердің біліктілігін арттыру курстарын өткізуге құқығы бар ұйымдардың тізіліміне университетті енгізу маңызды жетістік болып табылады.

Қосымша білім беру арқылы бюджетке 40 миллион теңгеден астам қаражат түсті. Ал студенттер үшін «Coursera» халықаралық платформасы жұмыс істейді, 1000-нан астам студент оқудан өтіп, тағы 500-і оқудан өтеді.

Сондай-ақ, ректор ғылым және халықаралық ынтымақтастық саласындағы жетістіктерге тоқталды. Ректор қалыптасқан оң үрдістер туралы айтып қана қоймай, алдағы жылы университет ұжымының алдында тұрған міндеттерге тоқталды.

Бұл туралы толығырақ мына жерден біле аласыз. Презентация

Жиналыстың барысын университеттің әлеуметтік желілерінен – facebook және instagrammнан тікелей эфирден көруге болады.