string(26) "2024-07-01 04:24:54.000000"

Ольштындағы Вармия және Мазури университетінде «азық-түлік қауіпсіздігі және биотехнология» кафедрасының қауымдастырылған профессоры м.а. Төлеген Жұмашкенұлы Қобжасаровтың дәрістері өтті

Жас ғалымдар кеңесінің мүшесі, Азық-түлік қауіпсіздігі және биотехнология кафедрасының қауымдастырылған профессоры м.а., PhD доктор Төлеген Жұмашкенұлы Қобжасаров  үстіміздегі жылдың 8 шілдесінен 15 шілдесіне дейін, PhD доктор, профессор Jan Micinski  шақыруымен,   ERASMUS+ Projekt 2020-1-PL01-KA107-079226 «академиялық ұтқырлық» бағдарламасы аясында Ольштын қаласындағы Вармия және Мазури университеті (University of Warmia and Mazury in Olsztyn (PL OLSZTYN01) студенттеріне  8 сағаттық дәріс оқыды.

Дәріс барысында Төлеген Жұмашкенұлы мал шаруашылығы саласындағы ғылыми мәселелерді қозғады. Сондай-ақ, өзінің көпжылдық ғылыми зерттеулерінің нәтижелері негізінде келесі тақырыптар бойынша дәріс оқыды:

1. Қазақстанда ғасырлар бойы және қазіргі кезде қолданылып жүрген ірі қара және қой тұқымдарының қолданылуы мен сипаттамалары (2 сағат).
  2. Қазақстандағы мал шаруашылығы, (өндіріс, тұтыну, импорт, экспорт) (2 сағат).
  3. Сиыр және қой етін өндіру технологиясы – шикізатты алу әдістері (2 сағат).
  4. Жануарлардан алынатын шикізаттан жасалған аймақтық өнімдер, яғни. сүт, ет, жүн, тері, т.б. олардың адам денсаулығына пайдасы (2 сағат).

Сапар барысында тараптар ғылыми-білім беру саласындағы ынтымақтастықтың, атап айтқанда болашақтағы бірлескен жобаларды талқылады.

Дәрістердің соңында университет басшылығы лекторға қатысқаны туралы сертификат пен Польша-Қазақстанның екі туы бейнеленген құрметті оқытушы төсбелгісін табыс етті.