string(26) "2024-07-17 17:12:06.000000"

6B01601 ББ бойынша республикалық пәндік олимпиаданың ІІ кезеңі-Тарих

А. Байтұрсынов атындағы ҚРУ 2022 жылы ҚР БҒМ Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаментінің 25.02.2022 ж. №14-2/287-ВН хатына сәйкес 6В01601-Тарих білім беру бағдарламасы бойынша Республикалық пәндік олимпиаданың ІІ кезеңін өткізу бойынша базалық ЖОО болып табылады.

Олимпиадаға қатысуға еліміздің барлық өңірлерінен 12 команда өтінім берді.

Конкурстық комиссияның шешімі бойынша келесі командалар марапаттауға ұсынылды:

І орын

• Команда құрамы-Қасымжанова ж., Рахымберлинова А., Тельман Ұ., Ризабекұлы Е. А. Бөкетов атындағы М.Қарағанды мемлекеттік университеті. Команда жетекшісі-Амрина, тарих ғ.м.,  археология, этнология және Отан тарихы кафедрасының профессоры.

ІІ орын

• Команда құрамы-М. Есқуатов, М.Аманжолова, ж. Әміржанов, М. Сайранова, қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті. Команда жетекшісі – Аликулова Н.С., тарих ғ.к., тарих және дінтану кафедрасының аға оқытушысы.
  • Команда құрамы – Кендырқанова А., Қайрат А., Сырымұлы М., Рамазанов Ғ. Шәкәрім атындағы Семей университеті. Команда жетекшісі – З.К. Мұқатаева, тарих ғ.к., тарих және құқық кафедрасының аға оқытушысы, Кариева т. а., тарих ғ.к., тарих және құқық кафедрасының аға оқытушысы.

ІІІ орын

• Команда құрамы-Уәлиев Т., Саясатов ж., Айгазиев М., Мутиголлин Б. Батыс Қазақстан инновациялық-технологиялық университеті. Команда жетекшісі-Дауесова А.Ж., ә.ғ.м.,  аға оқытушы.
  • Команда құрамы – Бекбаев А., Сақтапов Е., Қайырбекова В., Досым Қ. Қорқыт Ата атындағы Қызылорда университеті. Команда жетекшісі -Жолдасұлы Т., PhD докторы, тарих кафедрасының аға оқытушысы.
  • Команда құрамы-Яхудаева М., Хамзина Д., Сексенова Д., Аталықоваж. Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университеті. Команда жетекшісі-Шаймерденова Ж.К., аға оқытушы.