string(26) "2024-10-26 04:57:29.000000"

«Мұрағаттағы ТҮН»

Бұл қызықты және шығармашылық іс-шара Байтұрсынұлы атындағы университеттің қоғамдық-гуманитарлық пәндер кафедрасы мен № облыстық мұрағат арасындағы ынтымақтастықтың нәтижесі болды.

Бірден екі себеп бар – Қостанайдың 145-жылдығы және ҚӨУ-тың 85-жылдығы.

Бұл мұрағат студенттерге есігін айқара ашып, өзінің ерекше жұмысының сахнасын бірінші рет ашып отырған жоқ. Іс-шараға қатысушылар өткенге шынайы саяхат жасады.

Тарих атмосферасына еніп, кітаптар мен мұрағат материалдарының көрмесімен таныстық, сонымен қатар «Ежелгі дүние» викторинасына және «Архив құжаттарындағы өткеннің сыры» квестіне қатыстық. Сондай-ақ интерактивті станцияларда керемет музыкалық нөмірлер болды.

Серікжан Исмаилов, м.а Кафедра меңгерушісі, тарих ғылымдарының кандидаты университет пен мұрағат арасындағы 20 жылға жуық ынтымақтастықтың стратегиялық маңыздылығын атап өтті;

Біздің кафедра мұрағатта «Ғылыми зал» ашты, онда біздің магистранттар, докторанттар мұрағаттық құжаттармен жеңілдетілген түрде жұмыс істей алады. Сондай-ақ, біз мұнда түрлі іс-шаралар, конференциялар, дөңгелек үстелдер өткізе аламыз. Студенттер үшін бұл өте пайдалы тәжірибе, осындай мүмкіндік үшін рахмет!