string(26) "2024-07-17 23:44:15.000000"

ТАРИХ ТҮНІ

«Тарих түні» -Қостанай қаласының студенттері мен оқушыларына арналған әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасы өткізетін дәстүрлі мереке. Биылғы жылы қонақтар қатарында Б. Момышұлы атындағы № 5, Ғ. Қайырбеков атындағы № 9 жалпы білім беретін мектептердің және С.Мәуленов атындағы мектеп-гимназиясының мұғалімдері мен оқушылары болды.

Мереке қонақтарын әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдар факультетінің деканы Әлібек Табулденов қарсы алып, факультет пен оның мамандықтарын таныстырды. Кафедра меңгерушісі Серікжан Исмаилов «тарих»,«архивтану, құжаттану және мұражай ісі» кафедрасының білім беру бағдарламаларымен толығырақ таныстырды, ол аталған білім беру бағдарламаларында оқытудың артықшылықтары, практикалар, кафедраның мемлекеттік және өзге де органдар мен мекемелермен ынтымақтастығы, академиялық ұтқырлық бағдарламасы шеңберінде шетелде оқыту мүмкіндіктері және т.б. туралы айтып берді.

«Тарих түні» мерекесі қызықты ойын түрінде өтті: оқушыларға бағдарлау парақтары таратылды, олар бойынша станцияларға баруға болады. 6 тақырыптық станция ұсынылды. Бірінші кинотайм станциясында қатысушылар тарихи кино әлеміне еніп қана қоймай, фильмнің атауын болжап, 1990 жылдардағы жарнамаларды жалғастыруға мүмкіндік алды. Караоке станциясында әркім өзін әр түрлі тақырыптағы ән орындаушысы ретінде сынап көре алады және әннің атын таба алады. Ежелгі қолөнерді игеруге және қарабайыр адамдар мен тайпалар әлеміне баруға тырысып, ежелгі станцияда бола алды. Ал Қазақ хандығы станциясында Қазақстанның тарихы мен мәдениеті бойынша интерактивті ойын өтті және сол кездегі батырларды өз көзімен көруге мүмкіндік туды. Өздерін ортағасырлық шайқастардың, крест жорықтарының және Шығыс пен Батыс арасындағы қатынастардың батырлары ретінде елестете алды. Ал Қостанай облысының тарихы мен мәдениетін білуге қатысушылар Қостанай станциясында зияткерлік ойында өздерін тексере алды.

Барлық станцияларда қатысушыларды қызықты байқаулар, тәтті сыйлықтар, дәптерлер, қаламдар және басқа да сыйлықтар күтіп тұрды. Студенттер мен оқушылар станциялардың жұмысына үлкен қызығушылықпен қатысты, тарихтағы білімдерімен бөлісуге және байытуға өте қуанышты болды. Қонақтар әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының студенттері мен оқытушыларына осындай интерактивті өткізгені үшін алғыстарын білдіріп, оған тағы да келуге ниет білдірді.

Деканат іс-шараны ұйымдастырушыларға: әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының профессор-оқытушылар құрамы мен студенттеріне осындай қызықты және танымдық тарих түні мерекесін жасағаны үшін үлкен алғысын білдіреді!!!