string(26) "2024-07-17 21:19:14.000000"

Аймақтық журналистиканың тарихы жөнінде журналистердің өз аузынан

Жазушы, ақын және журналист Ілияс Байтұрсынның аты берілген әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдар факультетіндегі аудиторияда Қостанай журналистикасының дамуына үлес қосқан журналистерді еске алу кеші өтті.

Александра Серғазинованың төрағалығымен облыстық журналистер одағы осы кездесуді өткізуді ұсынған болатын, ал журналистика және коммуникациялық менеджмент кафедрасы оны қолдады.

Барлық редакцияларда, телеарналарда бүкіл өмірін журналистикаға арнаған тұлғалар бар. Бұл тек жазатын журналистер ғана емес. Ол жерге фототілшілер, операторлар да жатады. Бір кездері осы кісілердің мақалаларын оқыған немесе материалдармен таныс болған шығарсыз, бірақ олардың өмірін, қиындықтарын білмейсіз. Сол себепті біз адамдардың осы мамандық ардагерлері мен қазіргі журналистері жөнінде көбірек білгенін қалаймыз.

Қонақтар арасында облыстық, аймақтық және қалалық БАҚ өкілдері, журналистика және коммуникациялық менеджмент кафедрасының студенттері мен оқытушылары болды.

Ұйымдастырушылар журналистер өмірі туралы сюжеттер дайындады. Студенттер үшін олардың кейбіреулерінің есімдері жақсы таныс, өйткені олар аймақтық журналистиканың тарихын зерттей отырып,  шығармашылығымен танысты.

Фотоны ұсынған «Біздің Қостанай» газеті.