string(26) "2024-07-18 08:37:59.000000"

ЭТНОСЕМИНАР

А. Байтұрсынұлы атындағы ҚӨУ университетінің сауықтыру базасында, соңғы курстың студенттері және туризм және алғашқы әскери дайындық және дене шынықтыру білім беру бағдарламаларының оқытушылары тәуелсіздік күні мерекесіне орай «Этнотуризм Қазақстан Республикасындағы туристік қызметтің перспективалық бағыты ретінде» атты семинар өткізді.

Студенттер Қазақстанның мәдени мұрасының дәстүрлері мен байлығымен танысты. Ұйымдастырушылар қатысушыларды қазақ халқының этникалық сұлулығының ғажайып әлеміне баулып, көшпенділердің тұрмыс ахуалын жаңғырта түсті. Семинар аясында студенттер бешбармақ ұлттық тағамын дайындау бойынша шеберлік сыныптарын өткізіп, қамырды дайындау ерекшеліктерімен таныстырды. Сонымен қатар, студенттер асық ату, қыз қуу, көкпар сияқты қазақ ұлттық ойындарына қатысты. Этнотурды қазақ дәстүрлері мен әдет-ғұрыптарына арналған викторинамен аяқтады.

Мұндай саяхаттар кейбір студенттерге іс жүзінде бұқаралық іс-шараларды ұйымдастыруға, ал басқаларына біз өмір сүріп жатқан елдің өмірі мен мәдениетін егжей-тегжейлі зерттеуге мүмкіндік береді!