string(26) "2024-07-18 20:21:01.000000"

СЕМИНАР ӨТТІ

«Экономикалық теорияның ғылыми-әдіснамалық мәселелері: теория және практика» жалпы университеттік семинарының кезекті отырысы Қазақстан Президенті Қасым-Жомарт Тоқаевтың 2023 жылғы 1 қыркүйектегі Қазақстан халқына Жолдауына арналған. Оның жұмысына экономика және құқық факультетінің профессор-оқытушылар құрамы, сондай-ақ студенттері қатысты.

«Қазақстанның азық-түлік қауіпсіздігінің Аграрлық-экономикалық негіздері» тақырыбында экономика ғылымдарының докторы, экономика және қаржы кафедрасының профессоры Сансызбай Жиентаев баяндама жасады. Өз сөзінде ол ғалымдардың зерттеулеріне сәйкес ел Президенті Жолдауда көтерген мәселелердің шамамен 90 пайызы экономикалық мәселелерге арналғанын атап өтті. Сондықтан баяндамашы Қазақстанның азық-түлік қауіпсіздігін сақтау және нығайту мәселесіне баса назар аударды. Ол еліміздің азық-түлік қауіпсіздігінің аграрлық экономикалық негіздерін талдады, бұл ел халқы үшін әлеуметтік маңызы бар өнімдер өндірісін ұлғайтуға, сондай-ақ Қазақстанның ауыл шаруашылығы өндірісінің экспорттық әлеуетін арттыруға мүмкіндік береді. Президент Қасым-Жомарт Тоқаев Қазақстан халқына Жолдауында осы мәселелерге ерекше назар аударды.

Бірлескен баяндамашылар қауымдастырылған профессорлар, э.ғ. к., Бурбот Сартанова және экономика және қаржы кафедрасының меңгерушісі Дина Кенжебекова болды. Олар сондай-ақ Қазақстанның азық-түлік қауіпсіздігінің Аграрлық-экономикалық негіздері мәселелерін оның қаржылық-бюджеттік қамтамасыз етілуі тұрғысынан қарастырды. Олар ЕурАзЭҚ елдерінде аграрлық өндірісті қаржылық қолдауға салыстырмалы талдау жасады.

Семинарға қатысушылар спикерлердің хабарламаларын қызығушылықпен тыңдады.