string(26) "2024-07-17 19:40:19.000000"

Авторлық монография қорытындылары

Мәскеу - үлкен мүмкіндіктер қаласы. Оның ішінде "500 ғалым"бағдарламасы шеңберінде көрші мемлекеттің ең беделді жоғары оқу орындарына біліктілікті арттыру курстарына жіберілетін Baitursynuly University ғалымдары үшін.

Жақында М.В.Ломоносов атындағы ММУ-нен PhD докторы, КРУ агрономия кафедрасының қауымдастырылған профессоры Әсия Ансабаева оралды.

- Мен «Ауыл шаруашылығы дақылдарын өсірудің агроэкологиялық аспектілері» тақырыбында ғылыми тағылымдамадан өттім. Біз әртүрлі ауылшаруашылық өсімдіктеріне бірқатар тәжірибелер жүргіздік. Өсімдіктердің теріс абиотикалық және биотикалық факторларға төзімділігіндегі биологиялық белсенді заттар мен агрохимикаттардың рөлі зерттелді.

Тәжірибе нәтижелері РҒДИ, Sсopus, web ofScience және авторлық монография базасына кіретін жоғары рейтингті журналдардағы бірлескен басылымдарда жарық көрді.

Айта кетейік, Әсия Симбайқызы оқу жылын маңызды шетелдік іссапарларда өткізді. Солтүстік-Батыс ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы университетінің (NWAFU) профессорының шақыруымен ол Қытайдағы делегация құрамында болып, ауыл шаруашылығы саласында бірқатар зерттеулер жүргізді. Қазір Қостанайда жалғастыруда.