string(26) "2024-10-06 17:26:56.000000"

Адам мен қоғамның игілігі үшін негіз

Baitursynuly University-де "Психикалық денсаулық: заманауи шындықтар, үрдістер және болашақ" атты халықаралық ғылыми-практикалық конференцияның пленарлық отырысы өтті.

"Бүгінгі іс-шара Дүниежүзілік психикалық денсаулық күні қарсаңында өтіп жатыр", - деп қарсы алу сөзін ҚӨУ проректоры Жеңіс ЖАРЛЫҒАСОВ деді. – Қазіргі әлемде саясат пен экономикадағы өзгерістер орын алып жатқан кезде, сондай-ақ пандемиядан кейін денсаулықты қорғаудың жаңа тәсілдері өте маңызды болып отыр. Психикалық денсаулық жеке адамның да, жалпы қоғамның да әл-ауқатының негізіне айналуда.

Психикалық денсаулықтың өзекті мәселелеріне Baitursynuly University психология кафедрасының профессоры Лилия САРКИСЯН егжей-тегжейлі тоқталды.

Баяндамаларды Трнава университетінің (Словакия) PhD докторы Andrea Letasiova, сондай-ақ Пенза мемлекеттік университетінің, ЮУрГУ (Челябинск), "ЮФУ" психология және педагогика академиясының (Ростов-на-Дону) және Батыс Қазақстан инновациялық-технологиялық университетінің (Орал) өкілдері жасады.

Психикалық бұзылыстардың алдын алу, студенттердің этникалық бірегейлігінің ерекшеліктері, олардың әлеуметтік-психологиялық бейімделуі және басқа да көптеген мәселелер талқыланды.