string(26) "2024-07-18 12:29:02.000000"

ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ҒЫЛЫМИ СЕМИНАР

Орман шаруашылығы университетінің (София қ.) Жаратылыстану және биология, экология және химия кафедрасы мен экология және ландшафттық сәулет факультеті «Экология саласындағы ғылыми зерттеулер. «София қаласы Болгария ОТУ ғалымдарының тәжірибесі» тақырыбында бірлескен ғылыми семинар өткізді. «500 ғалым» болашақ жобасының ғылыми тағылымдама бағдарламасы аясында өтті.

Семинарда экология және қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми зерттеулер, сондай-ақ Болгария үшін де, Қазақстан үшін де пайдалы қазбаларды өндіру аудандарындағы тәсілдер мен рекультивациялық жұмыстарға байланысты өзекті мәселелер; сондай-ақ өнеркәсіпте жер асты суларын зерттеу және пайдалану; қатты тұрмыстық қалдықтарды өңдеудің физика-химиялық әдістерімен; баламалы әдістерді алумен байланысты мәселелер талқыланды био шикізат және энергетикалық ресурс. Осы тақырыптардың барлығы семинарға қатысушылардың қызығушылығын тудырды.

Спикерлер ретінде экология және ландшафтық сәулет факультетінің деканы, профессор Екатерина Тодорова, баламалы туризм кафедрасының меңгерушісі, доцент Петр Петров, экология, қоршаған ортаны қорғау және қалпына келтіру кафедрасының меңгерушісі және биология, экология және химия кафедрасының қауымдастырылған профессоры Гүлнар Юнусова сөз сөйледі.

Ғылыми семинардың модераторлары: Гаухар Баубекова, Шыңғыс Тауакелов, Севара Дарибаева.