string(26) "2024-06-30 20:23:41.000000"

Ғылыми-әдістемелік тренинг

Инклюзивті білім беру және инновациялық технологиялар орталығында биология, экология және химия кафедрасының оқытушылары Оксана Дрюк пен Татьяна Чехова «проблемалар ағашын талдау» ғылыми-әдістемелік тренинг өткізді.

Ол Эразмус+ Халықаралық жобасының «Болашақтың агрожүйелері (SAGRIS)  және ауыл шаруашылығы саласындағы жоғары оқу орнынан кейін білім беруді жетілдіру», «тұрақты ауыл шаруашылығына арналған тәртіптік зерттеулер» 4 модулі аясында өтті. Тренингке университеттің басқа да кафедраларының оқытушылары мен «Химия» және «геоэкология және табиғатты пайдалануды басқару» ББ магистранттары қатысты.

Тренингке қатысушылар топтарға, командаларға біріктіріліп, әрқайсысы алдына қойған мәселелермен жұмыс істеді, себеп-салдарлық байланыстарды анықтады, осылайша «проблемалар ағашын» құрды. Бұл әдіс мәселені толық түсінуге және осы мәселені шешу шараларын әзірлеуге көмектеседі.

«Проблемалар ағашын» құру әдісін оқу және ғылыми-зерттеу процестерінде қолдануға болады.