string(26) "2024-07-18 01:34:06.000000"

БАСТАМАШЫЛ адамдар

Инновациялық такси агрегаторы, қалдықтардан жасалған биопластика, "#UyatEmes " подкаст, циклоbox, саңырауқұлақ фермасы... Мұның барлығы - Baitursynuly University студенттерінің BAITURSYNULY ILIMDERI стартаптар байқауында ұсынған идеялары.

Үздіктердің үздіктері ҚӨУ ректорының атынан ақшалай сыйлықтар алды.

☝Байқау екі кезеңде өтті. Бастапқыда студенттер 40 жобаны ұсынған болатын, бірақ финалға тек 17 жоба жетті.⠀

Биылғы жылы байқау Ғылым апталығының аясында өтуде, - деп атап өтті Baitursynuly University ректоры Сейітбек ҚУАНЫШБАЕВ. - Бізде белсенді, өршіл жастардың білім алып жатқанына қуаныштымыз. Біздің міндетіміз – сіздердің идеяларыңызды жүзеге асыруға, ынталандыруға, көтермелеуге көмектесу.

Қатысушыларға оңай болған жоқ - стартап туралы барлық ақпаратты үш минутқа сыйғызу керек. Бірақ бұл нәтижелі болды – жеңімпаздар өздерінің стартаптарын дамытуға қаржы алды. Жүлде қоры 400 мың теңгені құрады.

BAITURSYNULY ILIMDERI стартап байқауының жеңімпаздарын жариялайтын кез келді!

Сонымен, педагогикалық институттың студенті Елдана Мұрат Nomadic жобасымен 100 мың теңге көлемінде бас жүлдесі мен 1-ші орынды иеленді.

Түркілердің мәдениеті мен тарихы туралы көрнекі новелла стиліндегі ойын өзінің жаңашылдығымен әрі  ерекшелігімен қазылар алқасын таңдай қақтырды.

2- ші орынды екі стартап бөлісті:

Авторларға жобаларды дамытуға 75 мың теңгеден берілді.

3- ші орынды бірден үш жоба иеленді:

Қола жүлдегерлер 50 мың теңгеден алды.

Жеңімпаздарды құттықтаймыз!