string(26) "2024-10-16 05:18:59.000000"

"Археология жақындастырады!"

Baitursynuly University ғалымдары Андрей ЛОГВИН мен Ирина ШЕВНИНА VI Халықаралық Солтүстік археологиялық конгресте баяндама жасады.

Сургутта өткен ірі ресейлік форум 8 елден 200-ден астам археолог пен этнографты жинады. ҚӨУ оқытушылары Қазақстаннан жалғыз болды.

- Біз Торғайдағы неолит туралы негізгі баяндама жасадық, - дейді Baitursynuly University археологиялық зертханасының аға ғылыми қызметкері Ирина ШЕВНИНА. – Біз географиялық тұрғыдан алыс сияқтымыз, бірақ солтүстік археологтары біздің зерттеулерімізге қатты қызығушылық танытты. Олар солтүстік пен оңтүстік арасындағы байланысты көреді. Археология жақындастырады!

Қатысушылар арасында Ресей мен шет елдердің жетекші археологиялық университеттерінің атақты ғалымдары болды. Андрей Логвин мен Ирина Шевнина түрлі секциялар мен дөңгелек үстелдер жұмысына қатысып, экскурсияларға қатысты.

- Жақында Сургуттың шетінде «Барсовая гора» археологиялық саябағы салынды, - дейді Ирина Викторовна. – Ол жерде табиғи және этнографиялық археологиялық ескерткіштер өте көп. Тамаша туристік нысан, оның идеясын біздің аймақта да жүзеге асыруға болады.