string(26) "2024-07-18 10:25:09.000000"

ЖУРНАЛИСТИКАНЫҢ ӨЗЕКТІ МӘСЕЛЕЛЕРІ ЖӘНЕ PR

«Журналистиканың өзекті мәселелері және PR» -бұл журналистика және коммуникациялық менеджмент кафедрасы ұйымдастырған VI Халықаралық ғылыми-практикалық конференцияның тақырыбы. Оған Санкт-Петербург Астана, Алматы қалаларынан танымал медиа сарапшылар қатысты. Онлайн сессияларда Қытай, Болгария, Ресей, Беларусь Республикасы, Үндістан, Әзірбайжан, Италия және АҚШ ғалымдары сөз сөйледі.

Конференция қонақтары мен қатысушыларын құттықтай отырып, зерттеулер, инновациялар және цифрландыру жөніндегі проректор Жеңіс Жарлығасов «соңғы жылдары журналистік практика әлемдік қоғамдастықта болып жатқан жаһандық өзгерістердің салдары болып табылатын елеулі өзгерістерге ұшырады және бұл өзгерістердің жағымсыз да, оң да салдары бар. Бұл процестер журналистиканың үздіксіз даму процесі туралы айтады».- деп атап өтті.

Конференция жұмысы төрт секцияда өтті: Медиалингвистика және бұқаралық коммуникациядағы мәтін мәселелері; Жаһандық трендтердегі электрондық және цифрлық медиа;

PR және жарнамадағы саяси, экономикалық және қоғамдық мәселелер және бұқаралық коммуникациядағы Деонтология және құқықтық нормалар.

Өз баяндамаларында ғалымдар қоғам қызметінің әртүрлі салаларындағы PR және жарнаманың даму ерекшеліктері; бұқаралық коммуникациядағы өзекті тенденциялар контекстіндегі жаңа медиа; медиа кеңістікті құқықтық реттеу; бұқаралық коммуникациялар деонтологиясының этикасы мен мәселелері; білім беру мен жеке дамудың бөлігі ретінде медиа сауаттылық және медиа білім беру және басқалар сияқты маңызды мәселелерді көтерді.

Айта кету керек, журналистика және коммуникациялық менеджмент кафедрасы басқа елдердің ғалымдарымен тығыз байланыста жұмыс істейді. Тәжірибе алмасу арқылы оқытушылар мен студенттер өздерінің көкжиектерін кеңейтіп қана қоймай, ғылымға бір қадам жақындайды.