string(26) "2024-08-17 22:38:39.000000"

Мүмкіндіктер уақыты

Қостанайдағы машина жасаушылардың қазір дәуірлеп тұрған кезі. Baitursynuly University түлектерін бірнеше ірі кәсіпорындар күтіп отыр.

Олардың арасында қазірдің өзінде мамандарды жұмысқа алуға дайын — салынып жатқан KІА зауыты.

Зауыт өкілдері ҚӨУ студенттері мен оқытушыларына жұмысқа орналасу перспективалары туралы айтып берді.

"Біздің аймағымыз машина жасаушы сала ретінде танымал, - деп атап өтті Baitursynuly University академиялық мәселелер жөніндегі проректоры Ербол ИСАҚАЕВ. - Қазірдің өзінде кәсіпорындар кадр тапшылығын сезінуде. Сондықтан, араларыңыздағы үздік мамандарға таласатын болады!"

"KIA Qazaqstan" ЖШС HR бөлімінің бастығы Гүлнара САБИРОВА жыл соңына дейін кәсіпорын 720-ға жуық қызметкерді қабылдауды жоспарлап отырғанын хабарлады. Зауыт толық қуатына жеткенде, олардың саны 1500 болады.

"Біз сізді тәжірибесіз қабылдауға және сол жерде оқытуға дайынбыз, - деп түсіндірді Гүлнара Рахымбайқызы. – Жалақы шамамен 250 000 теңгені құрайды. Кейбіреулеріңіз Кореяға бір айлық тағылымдамаға бара аласыздар."

Бастамасы керемет. Студенттерді қызықтырып жатса, олар жұмыс берушілермен және өндіріспен жақынырақ танысу үшін зауытқа бара алады.