string(26) "2024-07-18 12:26:43.000000"

СЛОВАКИЯДАН КЕЛГЕН ҒАЛЫМ СТУДЕНТТЕРГЕ ДӘРІС ОҚИДЫ

Тренчиндегі (Словакия) Александр Дубчек университетінің педагогика ғылымдарының докторы Ева Сметанова Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Қостанай өңірлік университетіне келді. Ол шетелдік ғалымдарды жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының оқытушылық қызметіне тарту бағдарламасының арқасында осында.

2023 жылғы 30 қазан мен 25 қараша аралығында профессор «Педагогика, психология және арнайы білім беру», «Шет тілдері» және «Шетел филологиясы» кафедраларының студенттері, магистранттары мен докторанттары үшін дәрістер оқиды және практикалық сабақтар, сондай-ақ жас ғалымдар мен докторанттарға арналған оқыту семинарын өткізеді. Сонымен қатар, университеттің профессорлық – оқытушылық құрамы үшін біліктілікті арттыру курстары жоспарлануда.

Ева Сметанова менеджерлерге арналған (Тренчин МПО, Словакия), қосымша білім берудің ұлттық жобасы: Білім берудегі Коммуникация, Маркетинг және Менеджмент (Тренчин МПО, Словакия), сыныптағы шығармашылық әдістеме (Поломников мұғалімдерін даярлау, Кентербери, Ұлыбритания), университет студенттерін оқытудағы әдістер мен стратегияларды жандандыру (Прагадағы Чарльз университеті, Чехия), плюралистік тәсілдердегі мұғалімнің құзыреттілігін дамыту – мұғалімдер мен тәрбиешілерге арналған оқыту және рефлексия құралдары (Еуропалық заманауи тілдер орталығы, Грац, Австрия), білім берудегі зияткерлік меншік (Еуропалық Одақтың Зияткерлік меншік басқармасы, Аликанте, Испания) оқыту сертификаттарының иегері.