string(26) "2024-10-20 04:19:49.000000"

ҚӨУ-де жас ғалымдар олимпиадасы өтті

А.Байтұрсынов атындағы Қостанай өңірлік университетінде «Педагогикалық ғылымдар» дайындық бағыты бойынша магистранттардың Республикалық олимпиадасы өтті. Олимпиаданы ұйымдастыру мәртебесін біздің университетке Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі өткен жылдар жеңімпазы ретінде берді (2019 ж. - 3 дәрежелі диплом, 2020 ж. - 1 дәрежелі диплом).

Олимпиаданың негізгі миссиясы: педагогика ғылымдары саласында кадрлар даярлау сапасын арттыру, талантты жас зерттеушілерді анықтау және қолдау.

Олимпиадаға Қазақстанның 9 жоғары оқу орындарынан 14 команда қатысты.

21 сәуірде олимпиаданың салтанатты ашылуы, командалардың тұсаукесері және жеребе болды. Тапсырмалар ZOOM платформасында онлайн режимде орындалды.

Олимпиада 3 кезеңде өтті:

1. «Менің кәсібім – педагог» өзін-өзі таныстыру байқауы, онда педагогикалық кәсіптің маңыздылығы, мұғалім ретіндегі кәсібі, кәсіби ұстанымының ашылуы және кәсіби акмеге қол жеткізу перспективалары ашылады.
  2. «Ғылыми мақаланы рецензиялау» байқауы.
  3. Үй жұмысы байқауы. «Қазақстан Республикасында шектеу шаралары жағдайында оқушылардың білімін толықтыру бойынша мектеп оқушыларына көмек көрсетудің педагогикалық құралдары» тақырыбындағы зерттеу жобасы.

Олимпиада қорытындысы бойынша бірінші орынды Қорқыт Ата атындағы Қызылорда университетінің командасы иеленді, оларға 2022 жылғы Олимпиаданы өткізуге ресми құқығы берілді.

Олимпиаданың ҚӨУ-гі ұйымдастырушылары - Ө.Сұлтанғазин атындағы педагогикалық институтының педагогика және психология кафедрасы.