string(26) "2024-07-18 11:38:58.000000"

ҚӨУ СТУДЕНТТЕРІ ГЕРМАНИЯДА ТӘЖІРИБЕДЕН ӨТЕ АЛАДЫ

Бүгін А.Байтұрсынұлы атындағы ҚӨУ-не LOGO e.V. одағының өкілі (Ауыл шаруашылығы және Шығыс Еуропамен экологиялық тепе-теңдік) доктор Хартвиг Меннен келді. Кездесу университет басшылығымен танысудан басталды. Кездесу университет басшылығымен танысудан басталды. Ректор Сейтбек Қуанышбаев Қостанай өңірі үшін ауыл шаруашылығы кадрларының ұстасы болып табылатын университет туралы айтып берді. Ол сондай-ақ университет білім және ғылым мәселелерінде ғана емес, сонымен қатар серіктестік және университет студенттерінің кәсіби практикадан өтуіне мүмкіндік беру мәселелерінде де шетелдік жоғары оқу орындарымен халықаралық ынтымақтастыққа үлкен көңіл бөлетінін айтты. Ректор университеттің осы бағытта LOGO e.V. - пен белсенді түрде ынтымақтасуға ниетті екендігіне сенім білдірді. LOGO e.V. коммерциялық емес одағы студенттерге арналған тәжірибелер мен семинарлар ұйымдастырады және Германия үкіметінің қолдауымен жобаларды жүзеге асырады.

Доктор Хартвиг Меннен LOGO e.V. одағы 30 жыл бойы ауыл шаруашылығы саласындағы студенттерге кәсіптік оқыту және тағылымдамадан өту мәселелерімен айналысып келе жатқанын атап өтті. Қазақстанның мыңдаған студенттері Германияда тағылымдамадан өтіп, сертификаттар алды. Айтпақшы, олардың арасында А. Байтұрсынұлы атындағы ҚӨУ студенттері де бар. Ынтымақтастық 2022 жылдан басталды, бірақ қазір ол тұрақты негізде болады.

Содан кейін қонағымыз ауыл шаруашылығы ғылымдары факультетінің «Агрономия», «Ветеринариялық медицина», «Ветеринариялық санитария» білім беру бағдарламаларының студенттерімен кездесу өткізді, онда ол Қостанайға сапарының мақсаты туралы айтып, студенттерге LOGO науқанын таныстырды. Ауыл шаруашылығы ғылымдары факультетінің деканы Алмабек Нұғмановпен бірге тараптар практикадан өту егжей-тегжейін, атап айтқанда, 2024 жылдың қыркүйегінен бастап жоспарланып отырған жеке жоспарлар мен оның мерзімдерін талқылады. Шамамен 40 студент алты ай ішінде неміс фермасында тәжірибеден өтеді. Сондай-ақ, кездесу барысында студенттердің қауіпсіздігі, виза алу және сертификат алу және т. б. мәселелер талқыланды.

Кездесу соңында студенттер қонақтарға қызықтырған сұрақтарын қойып, оларға нақты жауаптар алды.