string(26) "2024-07-01 02:21:41.000000"

BAITURSYNULY University студенттері Польшада

Қазіргі уақытта 70-тен астам BAITURSYNULY University студенттері Польшада жүр, олар primavega ірі инновациялық дақылдарды өсіру және өндіру кәсіпорындарының бірінде өндірістік тәжірибеден өтуде.

Шартқа қол қою идеясы осы жобаның базалық жоғары оқу орны болып табылатын Baitursynuly university-ге тиесілі, ал Қазақстан Республикасының Польша Республикасындағы Елшілігінің көмегінің арқасында халықаралық қолданбалы ғылымдар Академиясымен (Ломже қ.) өндірістік практикадан және академиялық ұтқырлықтан өту туралы келісімдер жасалды.

Қазақстандық студенттердің жол жүруі, тұруы мен тамақтануына байланысты барлық шығындарды поляк тарапы өз мойнына алды. Тәжірибе кезеңінде-маусымнан қазанға дейін-студенттерге ай сайынғы жалақы төленеді. Практикалық дағдыларды игеруден басқа - экологиялық таза жасыл өнімдерді отырғызудан бастап орауға дейін BU студенттері мен магистранттары халықаралық қолданбалы ғылымдар академиясының Еуропалық ғалымдарының дәрістеріне қатысады. Серіктес университетте оқыған барлық пәндер қайта жазылады.

Қостанайлық студенттер үшін бұл жоба үлкен мүмкіндіктер береді. Өйткені, оқудан басқа, мультивизаның арқасында олар Еуропаны аралай алады. Демалыс күндерін пайдаланып, олардың көпшілігі Францияға, Италияға, Швейцарияға, Норвегияға сапар шекті. Сонымен қатар студенттер мен магистранттар үшін экскурсиялар мен басқа да мәдени іс-шаралар ұйымдастырылды.

Практика кезеңінде студенттерге кураторлық ету ветеринариялық медицина кафедрасының профессоры Әсел Ерғазинге жүктелген, ол университетті ұсынады және студенттердің практикасын, тұрмысы мен бос уақытын ұйымдастыруға байланысты барлық мәселелерді шешіп, олармен бірге практика бағдарламасы шеңберінде жұмысты орындайды.

BAITURSYNULY UNIVERSITY-ден басқа бұл жобаға тағы екі қазақстандық жоғары оқу орны мен бір колледж кіргенін қосу керек.