string(26) "2024-07-18 04:31:57.000000"

ВUKETOV UNIVERSITY - ТАҒЫЛЫМДАМАДАН ӨТУ

Педагогикалық институттының  «Тарих» ББ-ның 1 курс магистранттары Е.А.Бөкетова атындағы Қарағанды мемлекеттік университетінде ғылыми тағылымдамадан өтті.

Ғылыми тағылымдаманың мақсаты магистрлік диссертацияны орындау үшін теориялық және практикалық материалдарды жинау. Тағылымдаманың мақсатына қарай келесі міндеттер қойылды:

Білім беру компонентін іске асыру барысында университеттің тарих факультетімен таныстыру өткізілді. Факультет 1938 жылы құрылған, ең көне факультеттердің бірі болып табылады. Тарих, археология, этнология және халықаралық қатынастар саласында шығармашылық ойлауы бар, бәсекеге қабілетті жоғары білікті мамандарды даярлаумен айналысады.

Факультет бакалавриат, магистратура және докторантура бағдарламаларын ұсынады. Барлық деңгейлерде көп тілді білім беру бағдарламалары енгізілген. Факультет деканы  - қауымдастырылған профессор Жұмабеков Жамбыл Азмұханұлы. Факультетте үш кафедра бар: археология, этнология және Отан тарихы кафедрасы, Дүниежүзі тарихы және халықаралық қатынастар кафедрасы, Қазақстан тарихы және Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедрасы.

Факультет Қазақстанның белгілі ғылыми орталығы болып табылады. Ғылыми мектептер үш ғылыми орталықтың негізінде құрылды: этномәдени және тарихи-антропологиялық зерттеулер орталығы, «Тұлғатану» ғылыми-зерттеу орталығы және Сарыарқа археологиялық институты.

Келесі ашық іс-шараларға қатысты:

Ғылыми компонентті іске асыру барысында келесі жұмыс түрлері жүзеге асырылды:

Бұл ғылыми тағылымдама маманның алдында күн сайын туындайтын зерттеу міндеттерін шешу бағытында диссертациялық жұмысты дамыту үшін өте пайдалы болды.