string(26) "2024-06-30 22:21:25.000000"

KUTEL жобасы шеңберінде сауалнама жүргізу

Жоба жұмысының негізгі бағыттарының бірі білім беру процесіне қатысушылармен кері байланыстың болуы болып табылады. Осы мақсатта серіктес жоғары оқу орындары оқытушылар мен жұмыс берушілерге сауалнама жүргізу үшін сауалнама әзірледі. Бұл сауалнаманың мақсаты ЖОО-дағы оқу процесінің сапасын қамтамасыз етудің негізгі мәселелері бойынша профессорлық-оқытушылық құрамның жалпы хабардарлығын анықтау болып табылады. Оқу процесін ұйымдастырудың негізгі процестерін білу, жұмыс бағдарламаларын, силлабустарды, студенттің жеке жоспарларын және т.б. сонымен қатар, сауалнама сапаны қамтамасыз ету рәсімдеріне өзгерістер енгізу мүмкіндігі бойынша жағдайды талдауды көздейді. Сондай-ақ, сұрақтардың жеке блогы оқу процесінде жаңа білім беру технологияларын қолдану жағдайын, осы мәселенің оң және теріс жақтарын талдауға қатысты. Сауалнама ПОҚ-ның түрлі қызмет бағыттарындағы қолдау мәселелерін қозғайды.

Жұмыс берушілердің сауалнамасы оқытудың қазіргі заманғы білім беру технологияларын меңгерген, оқу орнының білім беру процесіне уақтылы бағдарлануға қабілетті мамандарды даярлау мәселелерін анықтауға бағытталған. Жұмыс берушілер үшін қоғам мен жұмыс берушілердің талаптарына сәйкес оқу бағдарламаларын бақылау және қайта қарау тетіктеріне бағдарланған мәселелер, сондай-ақ сапаны сыртқы қамтамасыз етуді ұйымдастыру жөніндегі мәселелер қызықты болады.

Осылайша, сауалнама Қостанай мемлекеттік педагогикалық университетінде білім берудегі сапаны қамтамасыз етудің бастапқы деңгейін анықтауға мүмкіндік береді.