string(26) "2024-09-01 06:27:39.000000"

ПОЛЬША алқабындағы насыбайгүл, жалбыз және айсберг жапырағы

Baitursynuly University агрономия кафедрасының меңгерушісі Динара Сәбитқызы Культаева Польшадағы зауытты аралады, онда біздің студенттер өндірістік практикадан өтуде.

Бұл сапар ҚӨУ мен поляк компаниясы Green Crops арасындағы ынтымақтастықты дамытуға бағытталған. Компания XIX ғасырдың ортасынан бері жұмыс істейді. Бүгінде оның негізгі өнімі — айсберг салаты. Мұнда оның 30-дан астам түрі бар!

800 гектар жерде айсберг және ромэн салаттары, сельдерей, брокколи, шпинат, руккола, цикорий, эскарол, фенхель, насыбайгүл, жалбыз өсіріледі.

Поляктар органикалық егіншілікті белсенді түрде қолданады, агроволокно пайдаланады және өнім жинауды ерте көктемнен күздің аяғына дейін жүргізеді. Сондай-ақ, заманауи технологиялар (топырақ параметрлерін өлшейтін датчиктер, дрондар) енгізілуде және жаңа сорттар сынақтан өткізілуде.

Өнімдер PrimaVega орау зауытына және Green Factory микс-салаттар өндірісі зауытына жеткізіледі. Барлық цикл Green Holding құрылымына кіреді.

«Әрине, біздің студенттерге мұндай практика өте қызықты. Мен студенттермен кездескеніме қуаныштымын», — дейді педагог. — ҚӨУ мен Green Crops арасындағы ынтымақтастық біздің студенттердің дағдыларын арттырып, агрономия саласында аймақтың халықаралық байланыстарын нығайтады деп сенемін.