string(26) "2024-10-20 17:29:31.000000"

Оқытушылар біліктілігін арттырды

«Экология. Табиғатты ұтымды пайдалану. Мәселеге заманауи көзқарас» – Ө.Сұлтанғазин атындағы педагогикалық институттың Жаратылыстану ғылымдары және В.Двуреченский атындағы ауыл шаруашылығы институтының Экология, биология және химия кафедралары ұйымдастырған біліктілікті арттыру курстары осындай тақырыппен өтті. Курсты Ресей ғылым академиясының Сібір бөлімшесі, Жануарлардың систематикасы және экологиясы институтының аға ғылыми қызметкері, биология ғылымдарының докторы, профессор Сергей Соловьев жүргізді.

Профессор осы тақырыпта өңіріміз үшін қызықты әрі өзекті бағдарлама ұсынды. Ол қазіргі уақытта экологиялық мәселелерді шешудің екі негізгі бағыты бар екенін айтты: табиғатты қорғау және табиғатты қалпына келтіру, бұл бағыттар экологиялық принциптерді қабылдау мен сақтауды көздейді. Сонымен қатар, бұл салалардың ешқайсысын басым деп атауға болмайды, өйткені олардың үйлесуі мен өзара әрекеттесуі ең тиімді болып саналады.

Сабақтар әртүрлі форматта өтті: дәрістер, талқылаулар, практикалық жаттығулар. Оқытушыларға ыңғайлы болу үшін аудиторияда және қашықтықтан жұмыс істеуге мүмкіндік берілді.

Семинарға қатысқан 20-дан астам оқытушы сертификаттарға ие болды.