string(26) "2024-07-18 08:54:17.000000"

KUTEL жобасы бойынша мониторинг

9 сәуірде Алматы қаласында біздің жоғары оқу орнымыздың серіктесі болып табылатын Алматы энергетика және байланыс университетінің базасында KUTEL жобасында "Қазақстан университеттері жаңа технологияларды пайдалана отырып, оқытуда сапаны қамтамасыз ету процестерін жетілдіру үшін"жобасын іске асыру бойынша бірінші мониторинг өтті.

Бұл мониторингтің мақсаты жобаның негізгі бағыттарын талдау, жобаның әр қатысушысының негізгі функцияларын анықтау, жоба барысында өткізілетін негізгі іс-шараларды анықтау, жобаның барлық жұмыс пакеттерінің мазмұны мен маңыздылығын түсіну болды.

Кездесу басында АЭжБУ президенті профессор Гита Ревалде және Қазақстандағы Эрасмус+ бағдарламасының Ұлттық үйлестірушісі Эразмус+ жобасының мониторингі туралы Алғы сөз сөйледі, ол мониторингтің негізгі мақсаттарын, міндеттерін белгілеп, күтілетін нәтижелерді анықтады.

Кездесуге оп-line режим арқылы және kutel жобасының шетелдік үйлестірушілері-Гульельмо университеті Маркони-Сара Селла қатысып, олар да осы жобаның негізгі бағыттарын анықтады.

Мониторинг барысында Қазақстанның жоғары оқу орындарының өкілдері жобаның бірінші кезеңінде дайындық жұмыстарының қалай жүргізілгенін көрсетті. Аталған бағытты ХАТУ ұлттық үйлестірушісі Закирова Гүлнара Демешқызы баяндап берді. Консорциумның бастапқы жиналысы туралы ақпаратты Байқоңыров атындағы Жезқазған университетінің өкілдері ұсынды. Жұмыстың жай-күйі мен алғашқы нәтижелері, Wp1 (Institutionallevel) шеңберінде зерттеулер жүргізу туралы Абай Мырзахметов атындағы Көкшетау университетінің өкілдері сөз сөйледі, ал мүдделі тараптармен сұхбат жүргізу туралы ақпаратты Қостанай мемлекеттік педагогикалық университеті ұсынды. WP4 "Dissemination and Exploitation" төртінші жұмыс пакетімен жұмыс бойынша Көкшетау мемлекеттік университетінің өкілдері сөз сөйледі. Шоқан Уәлиханов және - "Ұлт Көшбасшысының жастар майданы"қоғамдық қоры

Әрбір сөз сөйлеу барысында Қазақстандағы Эрасмус+ бағдарламасының Ұлттық үйлестірушісі Шайзада Өмірзаққызы Тасболатова сұрақтар қойып, әрбір баяндамашыдан әрбір тармақ бойынша егжей-тегжейлі растауды сұрады.

Барлық мәселелер мен презентацияларды қарау соңында жобаның алғашқы нәтижелері талқыланды. Жалпы, жобаның қызметі белгіленген мерзімдерге сәйкес жүзеге асырылады, жоспардың бұзылуы жоқ деген шешім қабылданды.