string(26) "2024-08-17 19:22:57.000000"

БОЛАШАҚ ЖУРНАЛИСТЕРГЕ АРНАЛҒАН МЕДИА ҚҰҚЫҚ

Kazakhstan Media Network қоғамдық бірлестігінің директоры, медиатр Бақтыгүл Бурбаева «медиа сауаттылық, медиа оң, медиаэтика: жаңа не бар?» журналистика және коммуникациялық менеджмент кафедрасының қазақ және орыс бөлімдерінің 2-3 курс студенттері үшін онлайн-тренинг өткізді. Вебинар «Этика, БАҚ заңнамасы» пәні аясында өтті.

Студенттер «Онлайн-платформалар және онлайн-жарнама туралы» жаңа Заңмен танысты, сондай-ақ «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» заң жобасында қазіргі уақытта Парламентте қандай тармақтар талқыланып жатқанын білді.

Бақтығүл Бурабаева «Журналистика» білім беру бағдарламасының студенттерін Қазақстандағы БАҚ-тың құқықтық және этикалық қауіпсіздігін қолдайтын ұйымдармен таныстырды. Сондай-ақ, студенттер Қазақстанның журналистік қоғамдастығында қабылданған, кәсіби этика нормалары шеңберінде БАҚ-тың тиімді жұмысын қамтамасыз ететін медианың базалық қағидаттары туралы білді.

Жаттықтырушымен диалогқа белсенді қатысқаны үшін 2 курс студенті Дмитрий Шерепа марапатталды, ол ұйымдастырушылардың атынан Солтүстік Қазақстан Құқықтық медиа орталығы шығарған «Журналистің құқықтық анықтамалығы» сыйлығын алды.