string(26) "2024-06-30 05:10:30.000000"

Креатив + Инновация = диплом қорғау

Дипломдық жұмысты қорғау – студенттердің айлар мен жылдар бойғы ізденуінің жемісі ғана емес, сонымен бірге тамсанарлық көрініс. Әсіресе, Baitursynuly University бағдарламалық қамтамасыз ету факультетінде аса қызықты.

Қыз-жігіттер осы аптада қорғау кезінде ең креативті, өзекті әрі инновациялық жобаларын ұсынды.

Диас БРАЛИНОВ нысандарды түсі бойынша сұрыптауға арналған құрылғы мен бағдарламалық жасақтаманы әзірлеуді көрсетті, оны ауыл шаруашылығында да, басқа салаларда да қолдануға болады.

Дамир БАҒЫТКЕРЕЕВ пайдаланушыларға қол тигізбей-ақ құрылғылармен және жүйелермен өзара әрекеттесуге мүмкіндік беретін дауыстық басқару жүйесін ұсынды, бұл әсіресе мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін маңызды.

Аруан ЕРБОЛОВ тұрғын үй құнын есептеу мен болжау тапсырмаларында нейрондық желі технологияларына негізделген машиналық оқытуды қолдануды зерттеді. Бұл жылжымайтын мүліктің құнына әсер ететін көптеген факторларды ескере отырып, үлкен көлемдегі деректерді өңдеу мүмкіндігі.

Виктор ШМАКОВ жоғары ғылыми маңыздылығы мен практикалық құндылығын біріктіретін «Қолдың бионикалық протезін әзірлеу» дипломдық жұмысын қорғады.

Мұндай жобаның сәтті жүзеге асырылуы қол ұштары ампутацияланған адамдардың өмірін айтарлықтай жақсартуы мүмкін.

Роман КИРИЛЮК үй жануарларына арналған тұрмыстық технологиялар мен автоматтандырудың қызықты тандемі – жем-сумен қамтамасыз етудің автоматтандырылған жүйесін әзірлеу бойынша зерттеу жүргізді.

Студенттерімізді сәтті қорғауымен құттықтаймыз! Біз сіздерді мақтан тұтамыз!