string(26) "2024-10-20 00:31:49.000000"

Компания басшысы студенттерді кәсіптік тәжірибеден өтуге шақырды

Бүгін Экономика және қаржы кафедрасы «KAZNEX INVEST» Ұлттық компаниясы АҚ-ның аймақтық директоры Абылай Молдағұловпен «Экономика» және «Қаржы» білім беру бағдарламаларының 3 курс студенттеріне қызықты және мазмұнды кездесу-семинар ұйымдастырды.

Студенттер назарына компания туралы презентация ұсынылды, онда Абылай Халимханұлы «KAZAKH INVEST» Ұлттық компаниясы АҚ-ның құрылу тарихын айтып берді және оның шетелдік инвестицияларды тарту арқылы елдің тұрақты әлеуметтік-экономикалық дамуына ықпал ету және инвестициялық жобаларды жан-жақты қолдау үшін құрылғанын атап өтті.

Компания басшысы студенттерді кәсіптік тәжірибеден өтуге шақырды және бұл тәжірибе оларға қандай мүмкіндіктерге жол ашатынын атап өтті:

1. Инвестицияларды, инвесторларды тартудың ерекшеліктерін, халықаралық компаниялармен қалай жұмыс жасау керектігін біледі, зерттейді;
  2. Кәсіптің қалай жұмыс істейтінін түсіну;
  3. Мемлекеттік қолдау шаралары туралы білу;
  4. Инвестициялық жобалардың қалай жүзеге асырылатынын, жобаны құрылымдауды түсіну;
  5. Бизнес жоспарлар мен тұжырымдамаларды дайындауды, талдауды үйренеді;
  6. Ағылшын тілін жетілдіру;
  7. Microsoft біліктілігін арттыру
  8. Маркетингті, өндірілген өнім нарығын зерттеп үйрену;
  9. Хаттарды, негіздемелерді, талаптарды дайындау дағдыларын жетілдіру;
  10. Жергілікті атқарушы органдардың өкілдерімен, бизнес қауымдастық өкілдерімен тығыз байланыста коммуникативті дағдыларды жетілдіру;
  11. Қаржы моделін, экономикалық есептеулерді талдау тәжірибесі;
  12. Салалық жобалар туралы көбірек білу (жаңартылатын энергия, машина жасау, агроөнеркәсіп кешені, жеңіл өнеркәсіп, цифрландыру және т.б.)

Студенттер мен оқытушылар сұхбаттасу және одан әрі жұмысқа орналасу мәселелері бойынша сұрақтар қойды.