string(26) "2024-07-18 16:21:16.000000"

Түркиядан келген ғалым ҚӨУ-де

А. Байтұрсынұлы атындағы КӨУ-не Улудаг университетінің PhD докторы (Бурса қ., Түркия) Емин Атасой келді. Оның сапары ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігінің қазақстандық жоғары оқу орындарының оқытушылық қызметіне шетелдік ғалымдарды тарту бағдарламасының аясында жүзеге асты.

2023 жылдың 11 қыркүйегі мен 8 қазаны аралығында ол «География» және «Биология» пәндері бойынша бірқатар дәрістер оқиды, «География» ББ дипломдық және магистрлік диссертациялары бойынша және ғылыми жарияланымдарды дайындау бойынша консультациялар өткізеді. Осы кезеңде жұмыс берушілерді «заманауи Географиялық зерттеулер» тақырыбына шақыра отырып оқыту семинары жоспарланған. Ғалымның Қазақстанда болу кестесі өте тығыз, осы уақыт ішінде кездесулер мен дөңгелек үстелдер жоспарланған.

Профессор Емин Атасойдың 250-ден астам ғылыми жарияланымдары бар, оның ішінде импакт факторы жоғары шетелдік журналдарда (Скопус және Web of Science) 50-ден астам мақалалары бар. Сонымен қатар, ол Қазақстаннан келген 7 докторанттың ынтымақтастығы болып табылады. Емин Атасой қазақстандық ғалымдармен бірлесіп 35-тен астам мақала жазып, жариялады.

Ынтымақтастық аясында Университеттердің ғылыми, академиялық және әдістемелік байланыстарын дамыту жоспарлануда.