string(26) "2024-10-20 04:21:39.000000"

Қарапайым, түсінікті және қызықты жазуға тырысыңыздар!

А.Байтұрсынов атындағы ҚӨУ-нің Журналистика және коммуникациялық менеджмент кафедрасы көптеген жылдар бойы «Qazaqstan-Qostanai» аймақтық телерадиокомпаниясымен ынтымақтастықта. Бұл – студенттердің кәсіпқой журналистермен кездесулері, кәсіби практика, практикаға бағытталған оқу сабақтарын ұйымдастыру.

Осындай тағы бір сабақты кафедра оқытушысы Алматай Жүсіпова «Журналистика» білім беру бағдарламасының 2 курс студенттері үшін өткізді. Студенттер қарапайым журналистермен, режиссерлармен, «Қазақстан-Қостанай» ТРК-ның операторларымен кездесуге және сұрақ қоюға мүмкіндік алды. «Қазақстан» РТРК-ның Қостанай облыстық филиалының директоры Ербол Ипбергеновтен жазда болатын өндірістік тәжірибе туралы сұрады.

Студенттерді заманауи жабдықтармен жабдықталған кәсіби телестудиядағы шығармашылық топтың жұмысы қызықтырды. Студиялардың бірінде олар жаңалықтар бағдарламасына сюжет дайындау үрдісімен танысты, дыбыс жазу, видеоны монтаждауды бақылады. Студенттер осыдан 30 жыл бұрын Қостанай облыстық телеарнасының бастауында болған адамдармен таныстыратын аймақтық телеарна мұражайының экспонаттарын қызығушылықпен қарады, телевизия техникасының даму прогресімен танысты.

«Хабар» республикалық каналының меншікті тілшісімен де қызықты әңгіме болды. Ахмет Байтұрсынов атындағы ҚӨУ-нің «Журналистика» мамандығының түлегі Артем Грапов өзінің тәжірибесімен бөлісті, болашақ журналистерге баға жетпес кеңестер берді және студенттермен кәсіби дағдыларды қалыптастыруға көмектесетін ақпараттық ресурстармен бөлісті. Оның ұсыныстарының бірі жаңа болмаса да әрқашан өзекті: «Қарапайым, түсінікті және қызықты жазуға тырысыңыздар»!