string(26) "2024-10-20 00:35:23.000000"

2021 жылы Baitursynov University түлектері жаңа үлгідегі диплом алады

Білім және ғылым министрлігі 2021 жылдан бастап мемлекеттік үлгідегі дипломдарды шығаруды тоқтатады және әрбір жоғары оқу орны өз құжаттарын бере бастайды.

Бұл шара еліміздегі жоғары білім беру сапасын арттырудың жүйелі шешіміне айналады. Бұл шешім ең алдымен ЖОО-ның артықшылықтарын көрсету мүмкіндік береді, бәсекелестік тудырады, жауапкершілікті арттырады.

Енді жұмыс берушілер түлектің құзыретіне көбірек көңіл бөледі. Жұмысқа орналасу кезінде ЖОО-ның беделі мен имиджі басты рөл атқаратын болады. Дипломдар іс жүзінде жоғары оқу орнының табыстылығы мен танымалдылығының бейнесіне айналады.

А. Байтұрсынов атындағы ҚӨУ-нің басылымдылықары:

✅ профессор-оқытушылар құрамының сапасы,

✅ материалдық-техникалық база,

✅ практикалық-бағдарлану,

✅ кәсіптік стандарттар негізінде жұмыс берушілермен бірлесіп әзірленген білім беру бағдарламалары,

✅ кәсіптік практикадан өту базаларының сапасы.

ЖОО-ның еңбек нарығындағы бәсекеге қабілеттілігінің ең басты көрсеткіші түлектерді жұмысқа орналастыру деңгейі болып табылады. ҚӨУ түлектері еңбек нарығында сұранысқа ие, жұмысқа орналастырудың жалпы көрсеткіші 88% - дан асады.

Біздің білім беру бағдарламаларымыз биыл "Атамекен" ҰКП рейтингінде жоғары позицияларға ға ие болды. Университеттің 31 білім беру бағдарламасы ТОП-10-ға кірді, ал олардың 13-і үздік үштікке көтерілді.

Психология, География және Физика білім беру бағдарламаларының мамандары ең көп сұранысқа ие болды (1 орын). Бұл бағдарламалардың жұмысқа орналасу көрсеткіші 100% - ды құрайды.

Университет жеке үлгідегі дипломның эскизін әзірледі: оның орталық бөлігінде ЖОО логотипі бейнеленген, қосымша бетте білім беру бағдарламасының атауы, түлектің деректері, оқыту нысаны көрсетілген.

Әр дипломда ҚР БҒМ жасаған бірегей сәйкестендіру нөмірі болады. Әр нөмір Ұлттық білім беру деректер базасында сақталады және белгілі бір студентке беріледі. Бұл кез-келген уақытта дипломның түпнұсқалығын тексеруге мүмкіндік береді. Диплом нөмірлерінің сәйкес келуі және оларды өзгерту жағдайлары мүлдем болмайды.