string(26) "2024-10-16 05:21:18.000000"

Чемпиондар үшін жұлдызды жол

Бүгін Baitursynuly University-нің педагогикалық институтында қол шапалақтармен… студенттерді қарсы алды! Себебі, біздің жігіттер Қостанайға әлем чемпионатының жеңімпаздары болып оралды.

4 курс студенті Қонысбай Ақжол самбо күресінен 2 орынға иеленді. 3 курс студенті Максат Төленді джиу-джитсудан 3 орынға ие болды.

7-12 қазан аралығында Астанада грэпплингтен әлем чемпионаты өтті. 37 елден 700-ге жуық қатысушы. Ал біздің студенттеріміз жүлде тұғырында!

- Мен 8 жасымда дзюдо залына келдім, - деді Ақжол. - Әкем мені залға алып келді, содан бері спорт менің өмірімдегі ең маңызды нәрсеге айналды. Келесі жылы бүгінгі нәтижелерімді жеңіп, алтын медаль алғым келеді, еліміздің туын көтеріп!

Максат чемпиондық тарихымен бөлісті:

- Мен бұл спортқа маған үлкен аға ретінде қолдау көрсеткен адам арқылы келдім, сондай-ақ жаттықтырушыларыма алғысым шексіз. Алдағы жоспарым - әлем чемпионы болу және джиу-джитсудың өнерін тереңірек меңгеру.