string(26) "2024-09-27 03:03:29.000000"

БІЛУ және сақ болу

Деструктивті культ немесе псевдодіни ұйымға қалай түспеу керек?  Діни сауатсыздық неге әкелуі мүмкін?

Бұл туралы Baitursynuly University студенттеріне облыстық ақпараттық-түсіндіру тобының мүшесі Дәурен ТОЙМАТАЕВ айтып берді.

Сұрақтар өте өзекті. Жастар - әлсіз санат, ал әлеуметтік желілер тарту үшін тиімді және кең ауқымды құрал болып табылады.

Псевдодіни ұйымға кірудің салдары деструктивті болуы мүмкін - адам ақырында сыни ойлаудан, өзіндік пікірінен, өзіндік санасынан айырылып, психологиялық тұрғыдан  үлкен ұжымдық ағзаның бөлігіне айналады.

Студенттерден тағы да сақ болуды және пайдалы ақпаратты достарымен бөлісуді сұрады.

Іс-шараны республикалық «Рухани жаңғыру» ҚҚ ҚР Мәдениет және ақпарат министрлігі Дін істері комитетінің жобасы аясында Қостанай облысының «Діни проблемаларды зерттеу орталығы» КММ бірлесіп өткізді.

Оның негізгі мақсаты - жастар арасында діни экстремизм идеологиясының тарауын болдырмау және мемлекеттің зайырлы құрылымының қағидаларын түсіндіру болды.