string(26) "2024-07-18 10:22:30.000000"

«РАДУГА» ҚБ ПРЕЗИДЕНТІМЕН КЕЗДЕСУ

Ө. Сұлтанғазин атындағы Педагогикалық институттың жаратылыстану-ғылыми пәндер кафедрасы Қостанай қаласындағы «Радуга» ҚБ мүгедек балалардың аналарының президенті Наталья Колосковамен кездесу өткізді. Кездесу «табыс галереясы: педагог мамандығындағы өзін-өзі жүзеге асыру» педагогикалық лектория бағдарламасы бойынша жаратылыстану – ғылыми пәндерді оқыту мәселелерін зерттеу орталығының қызметі аясында өтті (модераторлар: Ридд кафедрасының оқытушылары-Ольга Чернявская, Галия Ручкина, Мария Рулева).

Н. Колоскованың тақырыбы – «ЕББҚ бар балалардың проблемалары және оларды инклюзивті ортада өзін-өзі жүзеге асыру мүмкіндіктері». «Химия», «Биология», «География», «Химия-Биология», «Биология-Химия» ББ студенттері үшін ол ұйымның миссиясы, құрылу тарихы, жұмыстағы бағыттары мен қиындықтары туралы айтып, жұмыстағы негізгі жетістіктерімен бөлісті. Қоғамдық бірлестіктің есебінде ҚР Тұңғыш Президенті қорының, Сорос Қазақстан Қорының, Еуразия қорының және тағы басқалардың 15 маңызды жобасы бар.

Мұндай кездесулер «инклюзивті білім беру жағдайында ерекше білім беру қажеттіліктері бар балаларды оқытудың арнайы әдістемесі» курсын терең зерделеу және жалпыадамзаттық құндылықтарды сіңіру, студенттерде ЕББҚ бар адамдарға эмпатия тәрбиелеу үшін де маңызды екені сөзсіз. Бейнероликтер мен фотосуреттердің әсерлі кадрлары аудиторияда ешкімді бей-жай қалдырмады, барлығы Наталья Николаевна бастаған «Радуга» ҚБ қандай орасан зор жұмыс жүргізіп жатқанын атап өтті.

Біздің әрқайсымыз денсаулық проблемалары бар балалармен жұмыс істеуге қолдан келгенше көмек көрсете алатынымызды есте ұстаған жөн, өйткені  бірігіп, бірлесіп әрекет ете отырып, біз жетістікке жетеміз! («Радуга» ҚБ стратегиясы осылай естіледі).