string(26) "2024-07-18 12:36:06.000000"

ИРЛАНДИЯДАН КЕЛГЕН ҒАЛЫМДАР ҚӨУ-ДЕ

А. Байтұрсынұлы атындағы Қостанай өңірлік университетіне Ольстер университетінен (Белфаст, Солтүстік Ирландия) делегация келді. Бірнеше күн бойы шетелдік қонақтар университетпен танысады.

Шетелдік қонақтар -Өнер, гуманитарлық және әлеуметтік ғылымдар факультетінің даму және серіктестік жөніндегі деканының орынбасары, профессор Свен Шоттманн (Sven Schottmann), өнер, гуманитарлық және әлеуметтік ғылымдар факультетінің академиялық сапа және студенттермен жұмыс жөніндегі деканының орынбасары, профессор Луиза О 'Бойль (Louise O' Boyle) және профессор Барбара Скиннерді (Barbara Skinner) бірінші күні ректор Сейтбек Қуанышбаев қарсы алды.

Әрі қарай, қонақтарды олардың мамандықтарына сай кафедралар қызықтырды. Сондықтан сапар бағдарламасы әлеуметтік-гуманитарлық пәндер факультетінің Шетел филологиясы кафедрасымен және педагогикалық институттың өнер кафедрасымен танысуды қамтиды.

Шетелдік ғалымдар халықаралық білім берудің даму тенденциялары, атап айтқанда, көпмәдениетті білім беру және ағылшын тілін оқыту саласындағы тақырыптар бойынша тиісті білім беру бағдарламаларының студенттеріне шолу дәрістерін оқиды. Сондай-ақ жоғары оқу орындарында өнер және дизайн саласында оқыту және оқыту практикасының эволюциясы тақырыптары қозғалады. Сонымен қатар, тараптар ПОҚ мен студенттердің академиялық алмасу мәселелерін талқылайды. Қазіргі уақытта университет әлеуметтік-гуманитарлық пәндер факультетінің Шетел филологиясы кафедрасының магистранттары үшін Ольстер университетімен қос дипломды білім беру бағдарламасын әзірлеуде. Осыған байланысты осы бастаманы қолдайтын және университет өкілдері қатысатын Британдық Кеңеспен онлайн жиналыс өтеді. Айта кету керек, Ирландия университетінің Қостанай ЖОО-мен мұндай өзара іс-қимылы алғаш рет өтті.