string(26) "2024-09-27 02:41:32.000000"

ҚӨУ СТУДЕНТІ ЖАПОНИЯДАҒЫ БЕДЕЛДІ ТУРНИРДЕ ПАРА ДЗЮДОДАН ҚОЛА ЖҮЛДЕГЕ ИЕ БОЛДЫ

А. Байтұрсынұлы атындағы ҚӨУ студенті Динара Кудужулова пара-дзюдодан әлемдегі ең беделділердің бірі болып саналатын IBSA JUDO GRAND PRIX Tokio халықаралық турниріне Қостанай ауданының атынан қатысты. Турнир 4-5 желтоқсан аралығында өтті.

Динараның бұл іс-шараға дайындығы қазан айының соңында Қытайда өткен Азия ойындарындағы сенсациялық қойылымынан кейін басталды, онда ол үшінші орынға ие болды.

Жапонияда турнирге 45 елден 180 спортшы жиналды. Динара финалға шығуға жақын болды, бірақ соңында ол Египет өкілімен үшінші орынға таласты. Қола медаль үшін жекпе-жекте Тобылдан келген спортшы қарсыласын жеңді.

Динара J1 класында (зағиптар)70 кг салмақ дәрежесінде өнер көрсетеді. Жалпы алғанда, Қазақстан құрамасы бұл турнирде 1 алтын, 4 күміс және 5 қола жүлдені қоса алғанда, әртүрлі номинациядағы 10 медаль жеңіп алды.

Динара Кудужулова үшін бұл ірі жарыстардағы үшінші қола медаль. Ол бір жыл ғана пара-дзюдомен айналысып келеді және үлкен қызының кеңесі бойынша спортпен шұғылдана бастады.

Келесі жылы дзюдошы үшін басты мақсат-Париж-2024 паралимпиадасына қатысу.

фото "Наш Костанай" газетінің ресми сайтынан алынды