string(26) "2024-07-18 14:24:58.000000"

ҚӨУ-нің ДЕЛЕГАЦИЯСЫ АГРАРЛЫҚ ФАКУЛЬТЕТКЕ БАРДЫ

Жоғарыда айтқанымыздай, А. Байтұрсынұлы атындағы Қостанай өңірлік университетінің делегациясы Жібек жолының ауыл шаруашылығы білімі және ғылыми-техникалық инновациялар Альянсының конференциясына қатысуда, оның шеңберінде университет Солтүстік-батыс ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы университетімен (Northwest A&F University, Янлин қ.) меморандумға қол қойды.

Бүгін ректор Сейтбек Қуанышбаев бастаған делегация Солтүстік-батыс ауыл және орман шаруашылығы университетінің аграрлық факультетіне барды. Факультет деканы, профессор Shan Weixing факультетке экскурсия жүргізіп, оның тарихы мен ғылыми жетістіктері туралы айтып берді. Өз кезегінде Қостанай делегациясы өз университетін таныстырды, ауыл шаруашылығы ғылымдары факультетіне баса назар аударылды, өйткені Солтүстік-Батыс университеті Ауыл шаруашылығы үшін мамандар даярлаудағы Азиядағы ең жоғары оқу орындарының бірі болып табылады. Кездесуде ынтымақтастықты жүзеге асыру мәселелері талқыланды. Тараптар келісімді іске асыру шеңберінде А.Байтұрсынұлы атындағы Қостанай өңірлік университеті базасында агроорталық ашылады деген шешімге келді, ол бірлескен зерттеу жобаларын іске асырудың бастапқы алаңы болады, атап айтқанда, мұнда дәнді дақылдарды іріктеу бойынша зерттеулер жүргізіледі.

Бұдан басқа, келісім шеңберінде студенттердің академиялық ұтқырлық бағдарламасы, шетелдік ғалымдарға қостанайлық студенттер үшін дәріс оқуға мүмкіндік беретін оқытушылар үшін тағылымдамалар іске асырылатын болады, бірлескен білім беру бағдарламалары әзірленетін болады. Қазақстандық тарап Жібек жолының ауыл шаруашылығы білімі және ғылыми-техникалық инновациялар Альянсының конференциясы екі тарап үшін де өзара тиімді ынтымақтастықты бастайды деп үміттенеді.