string(26) "2024-07-18 12:33:58.000000"

ҚӨУ ПРОФЕССОРЫ ЖАҢА КІТАПТЫ ТАНЫСТЫРДЫ

Журналист, жазушы, әлеуметтану ғылымдарының докторы және А. Байтұрсынұлы атындағы Қостанай өңірлік университетінің профессоры Сергей Харченко өзінің «Пассионарлық тұлғалар және олардың уақыты» атты соңғы кітабын таныстырды.

⁃ Әр ұлт пен халықтың өз кейіпкерлері бар, олар негізінен мақсатты тұлғалар: хандар, ел басшылары және қоғам қайраткерлері. Олар көбірек біледі және өз мақсаттарына жетуден қорықпайды, сондықтан басқалардың арасында ерекшеленеді, - дейді кітап авторы Сергей Харченко.

Бұл кітапта аталған есімдердің ішінде Дінмұхамед Қонаев, Қаныш Сәтбаев, Нұрсұлтан Назарбаев және Қасым-Жомарт Тоқаевты атауға болады. Олардың арасында біздің жерлестеріміз де бар - Валентин Двуреченский мен Жазит Құдайқұлов. Бұл тұлғалар Қостанай облысынан тыс жерлерде де белгілі, олар күшті тұлғалар және тиімді шаруашылық жүргізушілер мен басқарушылар ретінде танымал болды.

Авторды таныстырылыммен құттықтағандардың қатарында Қазақстанның атақты журналистері, Қостанай облысының қоғам қайраткерлері, оның достары мен отбасы мүшелері, сондай-ақ журналистика және коммуникациялық менеджмент кафедрасының оқытушылары болды.

Іс-шараға облыс әкімінің орынбасары Ринат Мұхаметқали қатысты, ол автордың еңбегі оқырмандардың құрметіне және назарына лайық екенін атап өтті.