string(26) "2024-07-18 06:42:36.000000"

ҚАШЫҚТЫҚ ОЛИМПИАДА ЖҮЛДЕГЕРЛЕРІ

Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетінің базасында 26 қаңтар мен 15 ақпан аралығында өткен "Туризм" білім беру бағдарламасы бойынша V-ші Халықаралық қашықтық олимпиадасының қорытындысы шықты. Оған Қазақстан мен ТМД елдерінен 9 команда қатысты. Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Қостанай Өңірлік университеті атынан география магистрі Дидар Жұмекенованың жетекшілігімен 3 курс студенттері Малика Акаева, Сабина Жақсылықова және Дильназ Нұртазинова бар «Алаш» командасы қатысты.

Олимпиада қызықты екі кезеңді қамтыды. «Туристік маршрут» деп аталатын бірінші турда әр команда облыс/облыс/қала үшін бірегей туристік маршрутты әзірлеп, оны мультимедиялық презентация форматында беру керек болды. «Алаш» командасы қаланың көрнекті ағартушы-педагогы әрі жерлесіміз Ы. Алтынсаринның есімімен байланысты қаланың қасиетті нысандарына танымдық тур ұсынды.

Екінші турда қатысушылар таңдаған маршрут бойынша бейнеролик түсіруі керек болды.

Олимпиада қорытындысы бойынша шығармашылық көзқарасы мен кәсіби шеберлігінің арқасында Алаш командасы 3-дәрежелі дипломға ие болды!

«Алаш» командасын марапатпен құттықтаймыз!