string(26) "2024-06-30 22:26:49.000000"

Онлайн кездесулер

ZOOM алаңында Ресейдің, Беларуссияның және Қазақстанның әр түрлі қалаларынан қосылған 66 ЖОО-ның оқытушылары мен тәжірибелі заңгерлер қатысқан «Лопашенкодағы қылмыстық-құқықтық отырыс» атты жаңа форматтағы халықаралық іс-шараның кезекті отырысы өтті.

Саратов мемлекеттік заң академиясының профессоры, заң ғылымдарының докторы, профессор, Ресей Федерациясының еңбек сіңірген заңгері Наталья Лопашенконың шақыруымен «Тұлға» айдарында өте қызықты ғалым сөз сөйледі. Заң ғылымдарының докторы, профессор Сергей Ольков танымал ғылыми жанрда ((light) қылмыстық құқықтың, криминологияның және жалпы заң ғылымының математика призмасы (терминология, заң ғылымдарының докторы, профессор Яков Гилинский) арқылы даму болашағы туралы өз көзқарасын ұсынды.

Дөңгелек үстелге қатысушы, Іргелі зерттеулер институтының директоры Әлімжан Бекмағамбетов Қазақстан Республикасы Құқық қорғау органдары академиясының заңгерлер мен математиктердің бір тобының криминологиялық қылмыстарды болжау бойынша жүзеге асырған жобасы, сонымен бірге А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінде жүзеге асырылып жатқан Үлкен деректер (Big Data) «Elba» жобасы, сандық технологияны заңға енгізу туралы ақпаратпен бөлісті.

А. Бекмағамбетов модератор Наталья Александровнаның беделі мен дипломатиялық шеберлігін атап өтті, ол 2 сағаттық пікірталастың қарқындылығына қарамастан, іс-шараның өзі 3 сағатқа жуық уақытқа созылды, «физиктер» мен «лириктер» арасындағы мәңгілік даудамайды жандандырды, керемет аураны тудырды, сонымен қатар заң ғылымдарының докторы, профессор Елена Стесичтің ынтымақтастық туралы ұсынысы символикалық болды.

«Наталья Александровнаға «қонаққа бару» күн өткен сайын қызық болып барады, - дейді А. Бекмағабетов,- «Бұл жолы бізді әдемі тосынсый күтіп тұр екен – ол «Мәдениет үйі» айдарында біздің білім көкжиегіміз бен зияткерлік дамуымызды кеңейту үшін кітаптар мен фильмдердің керемет таңдауын ұсынған Юлия Соседовамен кездесу».

Ал 2 шілдесінде өтетін келесі кездесуде Ресей Федерациясының еңбек сіңірген ғылым қайраткері, заң ғылымдарының докторы, профессор Игорь Мацкевичпен қызықты әңгіме күтілуде.