string(26) "2024-10-19 18:54:32.000000"

"Ол жарқын педагог және лингвист болды!"

Бүгінгі күн Baitursynuly University Ахмет Бaйтұрсынұлының ескерткішіне гүл шоқтарын қою рәсімімен басталды.

1996 жылдан бері біздің университетіміздің атауы осы ұлы ғалымның, қоғам және мемлекет қайраткерінің атымен аталады.

5 қыркүйек, туған күніне орай, Қазақстанда туған тілге деген сүйіспеншілік пен құрметті тәрбиелеу, әр түрлі ұлт дәстүрлері мен тілдері туралы білімді кеңейту мақсатында Қазақстан халқының Тілдер күні атап өтіледі.

Ахмет Байтұрсынұлы өте жарқын жазушы, педагог және лингвист, қазақ тіл білімі мен әдебиеттану ғылымының негізін қалаушылардың бірі болды. Ол қазақ тіл білімінің негіздерін, грамматиканы анықтау үшін ғылыми терминологияны әзірледі, сондай-ақ араб графикасы негізінде қазақ жазуын реформалады.

Baitursynuly University оқытушылары мен студенттері Ұлт Ұстазының есімін құрметтеп, оның ескерткішіне гүлдер қойды.