string(26) "2024-07-17 19:38:58.000000"

11 сынып оқушылары арасында ағылшын тілінен облыстық олимпиада

15 қаңтарда шетел филологиясы кафедрасы Қостанай қаласы мен Қостанай облысының мектеп оқушылары арасында ағылшын тілінен аймақтық олимпиада өткізді. Барлығы 105 студент тіркелген.

Олимпиада екі турдан тұрды: жазбаша және ауызша. Жазбаша турдың нәтижелері бойынша 14 адам талап етілетін шекті деңгейден өтті. Финалистерге ауызша сөйлеу дағдыларын тексеру тапсырмасы ұсынылды - ағылшын тіліндегі проблемалық тақырыптағы әңгіме. Финалға шыққандардың қатарында Қостанай қаласының № 9, № 17 орта мектебінің, атындағы мектеп-интернатының оқушылары болды Алтынсарин, Рудныйдағы № 4 лицей мектебі, Рудный қаласының № 2 гимназиясы, Лисаковск гимназиясы және Федоровка ауылының орта мектебі.

Аудиториядағы турлар арасындағы үзілісте шетел филологиясы кафедрасы және студенттер студенттермен кездесу ұйымдастырып, кафедраның оқу бағдарламалары мен студенттік өмір туралы әңгімелесті. Қатысушылар ҚМУ-дің құрметті профессоры Мансия Қалмағамбетқызы Самамбеттің «Сөздің қандай керемет әлемі!» («Бұл қандай керемет!») Тақырыбындағы баяндамасын үлкен қызығушылықпен тыңдады.

Екі турдың қорытындысы бойынша орындар келесідей бөлінді: Тумар Манабаева (№ 2 гимназия, Рудный) 1 орын, Дмитрий Валутаев (№4 мектеп, Рудный қаласы) және Мадина Өтемісова (Қостанай қаласының № 17 орта мектебі) 3 орынға ие болды. Даниил Бугаков (Федоровка ауылының орта мектебі) және Каримов Виолет (№ 17 орта мектеп, Қостанай).

Ректордың гранты А.Байтұрсынов атындағы КМУ-де жеңімпазға - Тумар Манабаеваға берілді.

Жүлделі орындарға ие болған балалар дипломдармен және сыйлықтармен марапатталды, олимпиаданың барлық қатысушыларына қатысу сертификаты табысталды.

Олимпиаданың жеңімпаздарын құттықтаймыз және оларды болашақ студенттеріміздің арасынан күтеміз!