string(26) "2024-07-18 10:36:12.000000"

ОБЛЫСТЫҢ ҮЗДІК ЕРІКТІЛЕРІ ҚӨУ-де ОҚИДЫ

Қостанай облысының жастар ресурстық орталығы жыл сайынғы «Үздік ерікті» байқауын қорытындылады. Марапаттау рәсімі жастар сарайында өтті. Еріктілер арасынан іріктеу 8 бағыт бойынша өткізілді: оқиға, экологиялық, әлеуметтік, күміс, ТЖ, зооволонтерлік, спорттық және СӨС. Байқауға барлығы 50-ге жуық өтінім түскен, бірақ олардың тек 8-і ғана үздік атанды.

Олардың қатарында А. Байтұрсынұлы атындағы ҚӨУ-нің студенттері де бар. Артем Вискуп – «Машина жасау» ББ 1 курс студенті «Спорттық және СӨС еріктілік» номинациясы бойынша үздік атанды. Қаланың басқа белсенділерімен бірге ол салауатты өмір салтын насихаттайды және өзі барлық спорттық іс-шаралардың қатысушысы болып табылады. Мысалы, Артем скандинавиялық серуендеу бойынша жаппай стартқа, жартылай марафонға қатысып, ерекше балаларға арналған жазғы лагерьде спорттық жарыстар мен көңілді старттарды ұйымдастыруға белсенді қатысты. Ал «Құстарға үй сыйла» акциясында қаланың басқа еріктілерімен бірге демалыс орындарындағы құс үйлері жабдықталды.

Глеб Футман, 1 курс студенті болғанына қарамастан, 7 жылдан бері оқуын еріктілермен белсенді түрде үйлестіріп келеді. Ол өзі құрған «Энканто еріктілер командасы» клубының жетекшісі. Оның басшылығымен 60 ерікті жергілікті, өңірлік, халықаралық деңгейдегі спорттық, білім беру, әлеуметтік-мәдени сипаттағы барлық іс-шараларға қатысады. Глеб оқиғаға бағытталған ең жақсы ерікті болды.

Естеріңізге сала кетейік, жыл сайынғы байқау Қостанай облысы тұрғындарының барлық санаттары мен еріктілер ұйымдары арасында еріктілік қызметті танымал етуге бағытталған. Биылғы жылы жүлде қоры 900 000 теңгені құрады, Артем мен Глеб 100 000 теңгелік сертификат иегерлері атанды.

Еріктілер қозғалысы жыл сайын белсенді түрде кеңейіп келеді. Қостанай облысында бүгінгі таңда 400-ге жуық бірлестік бар.