string(26) "2024-07-18 08:34:57.000000"

УНИВЕРСИТЕТКЕ МИНИСТР КЕЛДІ

Бүгін Қостанай облысына цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі Бағдат Мусин жұмыс сапарымен келді. Қостанай облысының әкімі Құмар Ақсақаловпен кездесуден кейін жоғары қонақ өңірлік IT-Нub -қа барды, оның ресми ашылуы бүгін ғана өтті.

Оның мақсаты-стартап мәдениеті мен it қауымдастығын ілгерілету. IT-Нub стартаптарды дамыту үшін қолайлы жағдай жасап, Қазақстанды әлемдік IT-қоғамдастықтағы көшбасшылардың біріне айналдыруға тиіс.

А. Байтұрсынұлы атындағы Қостанай өңірлік университетінің базасында орналасқан Іt-Hub-қа бару барысында, Бағдат Мусин киберклуб, стартап клубы, LabNetWork зертханасы орналасқан орталықтың жұмысымен танысты. Ректор Сейтбек Қуанышбаев заманауи инновациялық құралдармен жабдықталған зертханалардың жұмысымен жан-жақты таныстырды.

Сонымен қатар, бүгін облыстың спорттық бағдарламалау Федерациясының тұсаукесері өтті, оның негізгі мақсаты жастар арасында спорттық бағдарламалауды насихаттау және дамыту, сондай-ақ біздің олимпиадалардың жарыстардағы нәтижелерін жақсарту болып табылады. Қостанай облысының студент жастарының бұл спорт түрінен келешегі зор екені жасырын емес.