string(26) "2024-07-18 14:30:34.000000"

IV онкүндік ақпараттандыру

Қостанай облысында 2023 жылғы 16 қазаннан 25 қазанға дейін қоғамның мүгедектігі бар адамдарға инклюзивті мәдениетін және кемсітпейтін төзімділік қатынасын қалыптастыру мақсаты болып табылатын IV онкүндік ақпараттандыру басталды. Бұл мақсат ҚР Әлеуметтік саясатының басымдықтарын толық көрсетеді.

16 қазанда «Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» ММ басшысының орынбасары Мекебаева А. Е., «Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы» ММ бас маманы Шатровская В. В., және ұйымдастыру комитетінің төрағасы Саркисян Л. В. А. Байтұрсынұлы атындағы ҚӨУ-нің психология кафедрасының профессорының қатысуымен «ақпараттандыру онкүндігінен инклюзивті қоғамға» атты брифингі өтті.

Өңірлік университеттің миссиясы облысымыздың әлеуметтік-экономикалық даму жоспарын іске асыруға белсенді жәрдемдесу болып табылады, оның ішінде басты мақсаты мүгедектердің әлеуметтенуі және қоғамға толық интеграциялануы арқылы олардың тәуелсіз өмірі болып табылатын инклюзияны дамыту аспектісінде IV онкүндік кезеңінде университетте, барлық деңгейдегі барлық білім беру ұйымдарында, сондай-ақ облыс кітапханаларында, мәдениет үйлерінде және басқа да ұйымдарда инклюзивті мәдениетті қалыптастыруға бағдарланған ҮЕҰ сарапшылары мен өкілдері ретінде қатысатын ақпараттық-түсіндіру іс-шараларын өткізу болып табылады.