string(26) "2024-07-18 08:41:31.000000"

ҚР Президенті Қасым-Жомарт Тоқаевтың сұхбаты

2024 жылдың 3 қаңтарында Мемлекет Басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев «Egemen Qazaqstan» газетіне үлкен сұхбат беріп, 2023 жылдың қорытындысын шығарып, 2024 жылға арналған басты міндеттерді атап өтті. Университеттің профессор-оқытушылар құрамы, студенттік белсенділері мен жас ғалымдардың қатысуымен өткен дөңгелек үстел дәл осы тақырыпқа арналды. Дөңгелек үстелге қатысушылар сұхбаттың негізгі мәселелеріне тоқталды. Спикерлер Президенттің, атап айтқанда, ішкі және сыртқы саясат, елдің әлеуметтік-экономикалық дамуы, 2022 жылғы қаңтар оқиғалары, АЭС құрылысы және басқа да өзекті тақырыптар туралы айтқан жауаптарына толығырақ тоқталды.

Мәселен, әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдар факультетінің деканы, тарих ғылымдарының кандидаты Әлібек Табулденов бұл сұхбат біздің елімізде соңғы бірнеше жыл ішінде болып жатқан оқиғаларға аналитикалық, тарихи және саяси шолу болып табылады деп санайды.

Ал спикерлер мемлекет және құқық теориясы кафедрасының профессоры Сымбат Укин, экономика және құқық факультетінің бухгалтерлік есеп және басқару кафедрасының меңгерушісінің міндетін атқарушы Лилия Байжанова, «Педагогика және психология» БББ 2 жылдық магистранты Байболат Сегізбаев және студенттер парламентінің президенті, «Биология-химия» БББ 3 курс студенті Мұрат Бегежанов: қаңтар айынан кейін елде болып жатқан саяси реформалар туралы 2022 жылғы оқиғалар, елдің экономикалық дамуына қатысты мәселелер және жаңа дағдыларды игеріп қана қоймай,  озық білімді тиімді қолдану және іске асырудағы жастардың рөлі туралы  сұхбаттың әртүрлі аспектілеріне тоқталды.

Толық сұхбатты «Egemen Qazaqstan» газетінің сайтында оқуға болады