string(26) "2024-07-18 16:18:56.000000"

Smart орталығындағы Demo-Day

BAITURSYNOV University Smart-орталығының базасында Demo-Day өтті, онда 100-ден астам қатысушы 16 инновациялық идеялар мен бизнес-жобаларды ұсынды. Бұл жобалар қатысушылардың күш-жігерін кетірген жеке өнімдері ғана емес, сонымен қатар бірлескен шығармашылық пен университеттің бизнес-инкубациясын қолдаудың нәтижесі болып табылады.

Бір ай ішінде жаңадан бастаған кәсіпкерлер үшін 26 сағат білім беру дәрістері мен тренингтер, 76 сағат топтық және 50 сағат жеке консультациялар өткізілді, үздік трекерлер тартылды. Оқыту барысында барлық қатысушыларға кеңсе кеңістігі, ко-воркинг аймағы және дербес компьютерлер берілді – осының барлығын іс жүзінде бизнес-инкубатор болып табылатын университеттің Smart-орталығы ұсынады, тәжірибелі кәсіпкерлерге ғана емес, студенттерге де тәжірибелі мамандардың басшылығымен және қолдауымен өзінің стартап-идеяларын шындыққа айналдыруға көмектеседі.

Естеріңізге сала кетейік, BAITURSYNOV university Smart-орталығы «QazInnovations инновацияларды дамыту ұлттық агенттігі» АҚ бизнес-инкубаторларды қолдау бойынша конкурс жеңімпаздарының бірі болды. Ағымдағы жылдың сәуір-мамыр айларында бизнес-инкубациялау қызметтерін көрсетуге өтінімдер қабылдау жарияланды. Конкурстық іріктеу қорытындысы бойынша 37 өтінімнің ішінен Қазақстанның 10 өңірінен 21 бизнес-инкубатор жеңімпаз деп жарияланды. Ал А. Байтұрсынов атындағы SMART-ҚӨУ орталығы 79,14 баллмен (91,17 жоғары балл) еліміздің үздік 7 инкубаторына кірді.