string(26) "2024-07-18 08:53:14.000000"

«Эрасмус +», «ELBA» жобалары бойынша жұмыс мәжілісі

А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінің жұмыс тобының үлкен мәліметтерді (Big Data) интеллектуалдық талдауға арналған «Эразмус +» «ELBA» халықаралық жобасы бойынша кезекті отырысы өтті.

Тақырып - сапаны, тұрақтылықты, таратуды қамтамасыз ету стратегияларын іске асыруға баса назар аудара отырып, ұлттық кеңсені бақылауға дайындық (2020 жылдың 19 маусымында).

Азамат Жикеев жүргізген сұхбат алаңында Елена Кандалина Сантьяго-де-Компостела университетінің гранты иегері, Приморск университеті, МУИТ, Өзбекстан, Қырғызстан және Тәжікстан университеттерінің өкілдерімен соңғы серіктестерінің нәтижелері туралы хабарлады. Жабдықтар мен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алуға, сондай-ақ жұмыс тобының мүшелерін оқыту мен оқытуға басымдық берілетін қаржы ресурстарын пайдалану мәселелеріне ерекше назар аударылды.

Әлімжан Бекмағамбетов онлайн-сауалнамаға қатысқан жобалық емес серіктестермен 2020 жылдың 10 маусымында дөңгелек үстел өткізу туралы ұсыныс жасады. Торгашов Виктор шараны былай атауды ұсынды: «Үлкен мәліметтерді интеллектуалды талдау: академиялық емес серіктестер мен ЖОО-ның синергиясы».

Өз кезегінде Ольга Салыкова мен Анар Өтемісова әртүрлі деңгейдегі жаттығуларға арналған көп салалы пакетті дайындау туралы баяндады.