string(26) "2024-07-18 12:38:47.000000"

BAITURSYNULY UNIVERSITY ЖӘНЕ NORTHWEST A & F UNIVERSITY МЕМОРАНДУМҒА ҚОЛ ҚОЙДЫ

BAITURSYNULY University ректоры Шанхай Ынтымақтастық Ұйымы елдерінің ауыл шаруашылығы университеттері ректорларының II форумының жұмысына қатысты, онда Қытай, Қазақстан, Қырғызстан, Пәкістан, Тәжікстан, Өзбекстанның 46 университетінен, ғылыми-зерттеу мекемелері мен кәсіпорындарынан 150-ден астам өкіл ұсынылған.
Форум аясында BAITURSYNULY UNIVERSITY мен солтүстік-батыс ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы университеті (Northwest A&F University) арасында меморандумға қол қою рәсімі өтті. Өзара ынтымақтастық туралы шартқа ректор Сейтбек Қуанышбаев пен Ву Путэ қол қойды. Солтүстік-батыс ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы университеті Азиядағы ең үздік 300 университеттің қатарында, Қытайдың жетекші ұлттық университеті болып саналады және ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығының барлық пәндері оқытылатын бірегей білім беру мекемесі болып табылады. ЖОО-да мал шаруашылығы және Өсімдік шаруашылығы салаларындағы қолданбалы зерттеулер үшін 5000-нан астам ғылыми жетістіктер бар. Сондықтан ынтымақтастықтың негізгі бағыттары өңірлік аграрлық жоғары білім беруді сапалы және кешенді дамыту мәселелеріне қатысты болатыны қисынды, өйткені Қостанай облысы аграрлық өңір болып келеді, ал BAITURSYNULY UNIVERSITY өңірдің ауыл шаруашылығы үшін кадрлар ұстасы болып табылады. Тараптар ғылым, технология және білім беру саласында бір-бірін қолдауға міндеттенеді, бұл ғылыми конференциялар, симпозиумдар мен семинарлар, бірлескен ғылыми-зерттеу жобалары мен әзірлемелерін өткізуді көздейді. Уағдаластықтар шеңберінде ЖОО студенттері мен оқытушылары үшін академиялық ұтқырлық бағдарламасы, ғылыми жарияланымдар дайындау және магистранттар мен докторанттарға консультациялық көмек іске қосылады.